Mój Toruń: Główna » Aktualności » Podziemne śmietniki na starówce

Podziemne śmietniki na starówce 

[mn-que - sxc]

Na starówce w Toruniu zostaną zamontowane podziemne pojemniki na odpady, to doskonała alternatywa dla tradycyjnego systemu gromadzenia odpadów komunalnych. Zwłaszcza na starówce, gdzie – z powodu zwartej zabudowy – czasem nie ma po prostu gdzie postawić kontenerów. A jeśli nawet jest miejsce, to śmietniki nie pasują do zabytkowej zabudowy. Dlatego w Toruniu, corocznie od 2014 r., w przestrzeni zespołu staromiejskiego będą powstawać 2-3 podziemne zestawy pojemników dostosowanych do segregacji odpadów. Kioski wrzutowe doskonale wtapiają się w miejska architekturę.

Wstępnie ustalono 13 lokalizacji podziemnych pojemników. Mogą one stanąć przy ul. Kopernika, Rynku Staromiejskim, Fosie Staromiejskiej, Podmurnej, Szerokiej, Małych Garbarach, Wielkich Garbarach, Piernikarskiej, Szpitalnej, Rynku Nowomiejskiego, Jęczmiennej, Międzymurzu. Ostatecznie jednak zdecydują mieszkańcy.

W tym celu od 2 do 20 września 2013 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne. W ich ramach m.in. odbędzie się spotkanie konsultacyjne i dyżur konsultacyjny dla mieszkańców i przedsiębiorców ze starówki. Opinie będą także zbierane za pomocą internetu.


Budowa podziemnych pojemników jest jednym z założeń „Programu działań społeczno-gospodarczych dla zespołu staromiejskiego w Toruniu”. Zawiera on 50 zadań dotyczących spraw społecznych, gospodarczych, porządku i bezpieczeństwa oraz ładu przestrzennego.

Dokument jest kontynuacją i uzupełnieniem działań już podejmowanych w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Torunia na lata 2007-2015. Umożliwia przygotowanie i wdrażanie konkretnych działań w długofalowej perspektywie, ale nie będzie dokumentem zamkniętym – zakłada się bieżące dostosowywanie jego zapisów do nowych wymagań i ich aktualizację w miarę potrzeb.

Zobacz prezentację Lokalizacja podziemnych pojemników na odpady na terenie zespołu staromiejskiego

[Urząd Miasta / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama