Mój Toruń: Główna » Aktualności » Postaw stojak z drogowcami

Postaw stojak z drogowcami 

[elainemac/sxc]

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu po raz kolejny zaprasza mieszkańców i instytucje do wzięcia udziału w akacji Postaw stojak z drogowcami. Zachęcamy do zgłaszania propozycji lokalizacji stojaków rowerowych i parkingów rowerowych na terenie Torunia. Każdy wniosek zostanie dokładnie przeanalizowany. Montaż stojaków rozpocznie się latem.

Pamiętajmy, że aby stojak został ustawiony w miejscu wskazanym przez wnioskodawcę musi być spełnionych kilka warunków: miejsce w którym ma być zamontowany powinien znajdować się w pasie drogowym, proponowana lokalizacja nie powinna ograniczać ruchu pieszego i kołowego. Urządzenia będą mogły być także montowane przy obiektach użyteczności publicznej na terenach należących do Gminy Miasta Toruń.

Drogowcy czekają także na przesyłanie propozycji lokalizacji zadaszonych wiat parkingowych dla rowerów.
Zgłoszenia prosimy wysyłać pod adres mzd@mzd.torun.pl do dnia 31 maja br. wpisując w tytule: stojak rowerowy. Zgłoszenie winno zawierać informację o lokalizacji, pożądaną liczbę stojaków oraz wszystkie inne szczegóły pozwalające na ocenę wniosku, na przykład załącznik mapowy. W zgłoszeniu można podać także numer telefonu kontaktowego, który może być przydatny przy ustalaniu wraz z wnioskodawcą ostatecznej lokalizacji dla stojaka.

Stojaki montowane przez MZD pozwalają na wygodne oparcie oraz bezpieczne przypięcie roweru o ramę i koło. Do każdego stojaka można przypiąć 2 rowery. Wykorzystywane są trzy modele stojaków: stylowy malowany na kolor czarny, który jest montowany na terenie Starego Miasta oraz Bydgoskiego Przedmieścia, klasyczny ocynkowany w kształcie odwróconej litery U montowany na pozostałym obszarze miasta i w kształcie okręgu, który mocowany jest do słupków czy znaków drogowych. W tej chwili na terenie miasta, MZD zamontowało, ponad 1000 stojaków rowerowych.

[MZD Toruń / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama