Mój Toruń: Główna » Aktualności » Powstaną nowe ścieżki rekreacyjne

Powstaną nowe ścieżki rekreacyjne 

[wizard909 - sxc]

Prawdziwa gratka dla amatorów aktywnego wypoczynku! W Toruniu powstaną cztery kolejne ścieżki rekreacyjne. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na ich budowę.

W Toruniu już od kilku lat tereny rekreacyjne wyposażane są w urządzenia służące do podnoszenia tężyzny fizycznej. Siłownie na świeżym powietrzu cieszą się dużym zainteresowaniem, korzystają z nich osoby w różnym wieku. Dlatego miasto postanowiło zamontować ich więcej.

Jedna ścieżka powstanie w parku na Bydgoskim Przedmieściu, za nowym boiskiem, druga przy ul. Legionów i Polnej przy orliku, trzecia przy Wojska Polskiego przy Strudze Toruńskiej, a czwarta w parku przy ul. Waryńskiego. Na terenie ścieżek zostanie zamontowanych po sześć urządzeń rekreacyjno-ruchowych, na których każdy będzie mógł poćwiczyć. Pod urządzeniami przy Legionów i Wojska Polskiego ułożone zostanie utwardzenie z kostki betonowej.

Oferty należy składać do 26 lipca 2013 r. do godziny 9.00 w Urzędzie Miasta Torunia – Wydział Inwestycji i Remontów, Toruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 10 – sekretariat.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku w Toruniu powstały dwie ścieżki rekreacyjne – wzdłuż terenu sportowego na osiedlu Przy Skarpie i w Parku Tysiąclecia. Obie cieszą się dużym zainteresowaniem.

[UM / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama