Mój Toruń: Główna » Aktualności » Prezydent Torunia spotkał się ze stypendystami

Prezydent Torunia spotkał się ze stypendystami 

[lusi / sxc]

Aż 12 uczniów z Torunia otrzymało stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Dzisiaj z toruńskimi stypendystami spotka się prezydent Torunia Michał Zaleski.

Najlepsi uczniowie, laureaci olimpiad i konkursów otrzymali 27 stycznia stypendia Ministra Edukacji Narodowej. Wśród 20 laureatów z regionu znalazło się aż 12 uczniów z Torunia. To laureaci olimpiad i konkursów międzynarodowych, a także uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce i sukcesami sportowymi. Uczniowie otrzymali jednorazowe nagrody w wysokości 3 tys. zł.

Stypendyści MEN z Torunia:
· Tomasz Robert Ciborski – Liceum Akademickie w Toruniu
· Jakub Jan Cichuta – Liceum Akademickie w Toruniu
· Paweł Czajka – Liceum Akademickie w Toruniu
· Jan Jakub Janiszewski – Gimnazjum Akademickie w Toruniu
· Wojciech Marek Komór – IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu
· Sara Kusz – Liceum Akademickie w Toruniu
· Przemysław Matuszewicz – Liceum Akademickie w Toruniu
· Tomasz Przybyłowski – Gimnazjum Akademickie w Toruniu
· Maciej Stawiski – IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu
· Paweł Franiszek Szewczyk – Liceum Akademickie w Toruniu
· Izabela Anna Wasiak – Liceum Akademickie w Toruniu
· Mateusz Zieliński – Liceum Akademickie w Toruniu

Spotkanie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Było ono również okazją do przedstawienia najnowszego XVI Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2014 miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”.

Warto wiedzieć, że pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu szkół ponadgimnazjalnych przypadło Liceum Akademickiemu z Torunia. To trzeci triumf toruńskiej placówki w zestawieniu magazynu „Perspektywy”. O pozycji w rankingu decydowały sukcesy w olimpiadach (20%), wyniki z maturalnych przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz przedmiotów dodatkowych (45%). Pracom kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Wcześniej Liceum Akademickie zwyciężało w rankingu w roku 2011 i 2012. W zestawieniu ubiegłorocznym zajęło drugie miejsce.

[UM Toruń / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama