Mój Toruń: Główna » Aktualności » Przebadaj się bezpłatnie

Przebadaj się bezpłatnie 

[zeathiel - sxc]

W Toruniu ruszyły bezpłatne badania na obecność wirusowego zapalenia wątroby typu B i C. Torunianie oraz pozostali mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mogą wziąć udział w badaniach na obecność WZW w ramach „Programu wykrywania zakażeń wirusem zapalenia wątroby typu B i C”.

Programem objęci są mieszkańcy wielokrotnie hospitalizowani (więcej niż dwukrotnie w okresie ostatnich 5 lat), u których wcześniej nie stwierdzono WZW. Osoby z dodatnimi wynikami testów będą poddane dalszej opiece przez ich lekarzy rodzinnych. W tym roku w badaniach udział może wziąć nawet 6,8 tysiąca osób z całego regionu.

Należy się zgłosić do rejestracji Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego przy ulicy Krasińskiego w Toruń z dowodem osobistym, między godzinami 11.00 a 13.00 – mówi Małgorzata Dąbrowska.

Głównym celem „Programu wykrywania zakażeń WZWB i C w województwie kujawsko-pomorskim” jest zwiększenie wykrywalności bezobjawowych zakażeń WZW oraz zwiększenie świadomości zdrowotnej w zakresie zapobiegania zakażeniom WZW B i C.

Lista placówek, które biorą udział w programie:
– Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu, kontakt: Małgorzata Dąbrowska, 56 658 25 33
– Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu, kontakt: Anita Cyrok, telefon, 56 61 00 267
– Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. T. Browicza w Bydgoszczy, kontakt: 52 32 55 618
– Regionalny Szpital Specjalistyczny im. W. Biegańskiego w Grudziądzu, kontakt: Magdalena Marciniak 56 45 10 306
– Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rypinie, kontakt: 54 280 57 41 wew. 126.

W badaniach mogą wziąć udział nie tylko mieszkańcy z terenu gmin i powiatów uczestniczących w programie, ale również pacjenci z całego województwa. Program realizuje Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu we współpracy z samorządami terytorialnymi.

Więcej informacji na www.wzw.wsoz.pl

[Urząd Miasta / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama