Mój Toruń: Główna » Aktualności » Przebudowa ul. Łokietka

Przebudowa ul. Łokietka 

ul_lokietka_1

Głębokie wykopy, ciężkie maszyny-tak obecnie wygląda ul. Łokietka w Toruniu. Ulica na odcinku ponad 230 metrów zyska zupełnie nowy wygląd i charakter. Wszystko to dzięki przebudowie, która jest realizowana na odcinku od ul. Kościuszki do drugiego wjazdu do „Młynów”.

Dzięki przebudowie zostanie zapewniony dojazd do przylegających posesji. Poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego i zwiększy się płynność ruchu. –Obecnie układamy kanalizację deszczową. Prace są prowadzone w głębokich wykopach. W następnej kolejności zajmiemy się przebudową przepustu na Strudze Toruńskiej i umocnieniem jej brzegu. Zabezpieczenie zostanie wykonane na odcinku 10 metrów palisadą wykonaną z drewnianych pali-informuje Lila Marszałkowska, kierownik robót z ramienia firmy PBDI.

ul_lokietka_1
ul_lokietka_2
ul_lokietka_3

Po zakończeniu tych prac wykonawca przystąpi do wykonania podbudowy i nowej jezdni. W ramach inwestycji zostaną wykonane zjazdy do posesji, a dla pieszych powstanie chodnik z kostki betonowej. Na przebudowywanym odcinku ulicy Łokietka stanie 11 nowych lamp.

Przebudowa ul. Łokietka potrwa do 14 października b.r.
Koszt prac wynosi ponad 846 tysięcy złotych, ich wykonawcą jest toruńska firma PBDI.

[MZD / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama