Mój Toruń: Główna » Aktualności » Przekazanie placu budowy

Przekazanie placu budowy 

makieta mostu

Dziś Miejski Zarząd Dróg wspólnie z Inżynierem Projektu (konsorcjum firm DHV Polska Sp. z o.o i Dro Konsult Sp. z o.o) przekazał plac budowy konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o., Strabag AG i Hermann Kirchner Polska Sp. z o.o. Dzięki sprawnie przeprowadzonej procedurze, roboty budowlane ruszą niebawem. Do budowy nowego mostu drogowego miasto przygotowywało się przez sześć lat.

Podczas podpisania umowy z Generalnym Wykonawcą, w dniu 14 października br., MZD zapowiedział, że do końca miesiąca zostanie przekazany plac budowy. Od zawarcia kontraktu minął niecały tydzień, a “drogowcy” już przekazali plac budowy, mimo że zgodnie z zapisem w umowie mieli na to 21 dni.

Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem robót budowlanych Wykonawca musi jeszcze m.in.: wystąpić do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z informacją o rozpoczęciu budowy, sporządzić plan robót, projekt tymczasowej organizacji ruchu oraz przygotować plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

Równolegle wykonawca będzie organizował zaplecze budowy. W pierwszym etapie będzie prowadził prace rozbiórkowe. Na placu budowy staną kontenery biurowe i rozpocznie się budowa dróg technologicznych, które umożliwią dostarczenie maszyn na budowę.

 

[MT]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama