Mój Toruń: Główna » Aktualności » Radiowa Trójka z wizytą w Toruniu

Radiowa Trójka z wizytą w Toruniu 

[fot. podrozniccy.com]

Jedno z najstarszych miast w Polsce, miejsce narodzin Mikołaja Kopernika, ważny ośrodek uniwersytecki, ale również siedziba Muzeum Piernika, a wreszcie malowniczy plan zdjęciowy kultowego filmu „Rejs” – jak żyje się w grodzie wpisanym na listę zabytków UNESCO, ale jednocześnie pełnym energii i bogatym w społeczne inicjatywy? Sprawdzą to reporterzy Programu 3, którzy w czwartek 29 września odwiedzą Toruń. A to wszystko w ramach piątego już przystanku na trasie radiowego cyklu „Trójka wraca do korzeni”.

Radiowa Trójka kontynuuje swoją reporterską podróż po Polsce. Do tej pory dziennikarze z ul. Myśliwieckiej 3/5/7 odwiedzili Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój i Kłodzko. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają o tradycjach miasta i regionu, przybliżają jego specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii. Tak będzie również w czwartek 29 września w Toruniu, gdzie nie zabraknie ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych, lokalnej kuchni, zwyczajach czy gwarze. Pojawią się też mało znane ciekawostki z historii i teraźniejszości miasta. Dziennikarze Programu 3 – Anna Rokicińska i Łukasz Karusta – zaproszą też do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników, animatorów kultury, przedsiębiorców – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Torunia.

Relacje z naszego miasta zostaną wyemitowane w porannym i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki”: o godz. 6.40, 7.40, 16.10, 16.50 i 18.35. Lokalne media Program 3 zaprezentuje w specjalnym przeglądzie prasy o godz. 6.50.

Następne wydanie akcji „Trójka wraca do korzeni” planowane jest na 13 października. Wtedy reporterzy programu zajrzą do Cieszyna. Akcja planowana jest na cały rok, w kolejnych miesiącach stacja odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

[MT / Polskie Radio]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama