Mój Toruń: Główna » Aktualności » Ratownicy w Straży Miejskiej

Ratownicy w Straży Miejskiej 

ratownik_straz_miejska

Od maja pomocy przedmedycznej mieszkańcom Torunia w nagłych sytuacjach, podczas pełnionej służby, będą udzielać strażnicy miejscy z uprawnieniami Ratownika. Na początek będą to 4 funkcjonariusze, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie w zakresie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy uzyskując tytuł Ratownika.

Szkolenie obejmowało ponad 60 godzin dydaktycznych, podczas których strażnicy zapoznali się między innymi z anatomią i fizjologią człowieka, urazami mechanicznymi i chemicznymi, zasadami resuscytacji, defibrylacji, czy postępowaniem w przypadku udzielania pomocy medycznej osobie z udarem mózgu lub zawałem mięśnia sercowego. W ramach zajęć strażnicy uczyli się także taktyki działań ratowniczych w zdarzeniu masowym, ewakuacji ludzi ze strefy zagrożenia oraz form udzielania psychologicznego wsparcia poszkodowanym. Funkcjonariuszy będzie można rozpoznać po dodatkowym emblemacie umieszczonym na rękawie umundurowania z napisem Ratownik.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie szkolenia podstawowego strażników gminnych każdy z funkcjonariuszy podczas kursu podstawowego odbywa 20 godzinne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo toruńscy strażnicy miejscy w trakcie pełnienia służby przechodzą tzw. szkolenia przypominające wiedzę medyczną w liczbie 16 godzin.

[SM / MT]

Komentarz do: Ratownicy w Straży Miejskiej

  1. Anonim

    Kurczę wydaje mi się że wszyscy “pracownicy” służb mundurowych powinni być przeszkoleni, przecież oni są zazwyczaj pierwsi na miejscu akcji !

     

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama