Mój Toruń: Główna » Aktualności » Rekrutacja na UMK

Rekrutacja na UMK 

Aula UMK

Podczas gdy uczniowie niecierpliwie oczekują na wyniki tegorocznych matur, które ogłoszone zostaną 30 czerwca, Uniwersytet Mikołaja Kopernika stara się zachęcić maturzystów do wzięcia udziału w rekrutacji poprzez zamieszczone na swoich stronach dwa filmy. Traktują one o nowych kierunkach, na których będzie można kształcić się w przyszłym roku akademickim oraz o tzw. “kierunkach zamawianych”, kuszących studentów wysokimi stypendiami.

Choć większość maturzystów nie zna jeszcze swojego wyniku, to już dziś wielu z nich skorzystało z Internetowej Rejestracji Kandydatów. Prawdziwego szturmu na elektroniczny system można spodziewać się jednak dopiero jutro.

Utrzymany w ciekawej konwencji film traktujący o nowych kierunkach na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika ma za zadanie przyciągnąć maturzystów, którzy z reguły nie są skłonni do wybierania takich nowości jako swój pierwszy kierunek. Tymczasem wiele wskazuje na to, że to absolwenci specjalistycznych i niszowych dziś studiów, będą mieli większe szanse na znalezienie pracy, niż ich koledzy po pedagogice czy politologii.

Pierwsza z nowości, polityka społeczna, reklamowana jest jako propozycja dla tych, którym nie podobają się obecne mechanizmy rządzące społeczeństwem a także dla osób chcących je bliżej poznać. Jak zapewnia prof. Krzysztof Piątek, absolwenci tego kierunku powinni znaleźć pracę np. w administracji państwowej czy fundacjach.

Maturzyści ciekawi metod poznawczych ludzkiego umysłu powinni zainteresować się natomiast kongitywistyką. Wydział Teologiczny zaprasza natomiast osoby chcące zgłębiać nauki o rodzinie, które w przyszłości będą przygotowane do pracy z rodzinami, np. w instytucjach państwowych czy szkołach. Praca socjalna to z kolei odpowiedź UMK na zainteresowanie podobnymi kierunkami na innych uczelniach. Szeroką wiedzę z zakresu nauk prawnych, ekonomicznych i politycznych powinni wynieść absolwenci europeistyki z filologią włoską. Dodatkowym atutem będzie tu również szansa na wymianę studencką i naukę w czołowych ośrodkach naukowych Włoch.

[Kamil Zagrabski]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama