Mój Toruń: Główna » Aktualności » Rosną ściany sali na Jordankach

Rosną ściany sali na Jordankach 

[faberga - sxc]

Na budowie sali koncertowej na Jordankach trwają prace przy budowie ścian szczelinowych. Zgodnie z harmonogramem pierwsi melomanii będą mogli skorzystać z obiektu jesienią 2015 roku.

Na Jordankach wykonywane są ściany szczelinowe. To bardzo ważny etap robót, ponieważ te ściany są zabijane na około 20 metrów. Wykonawcą prac jest firma Soletange, która specjalizuje się w takich pracach. Polega to na tym, że są drążone głębokie otwory i w to miejsce wciskany jest beton – mówi Prezes Zarządu Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki sp. z o.o. Grzegorz Grabowski.

Wykonywanie ścian szczelinowych polega na wybieraniu gruntów w tzw. zawiesinie pentolitowej. W momencie wybierania urobku zawiesina jest uzupełniana. Zawiesina ma na celu stabilizowanie ścian wykopu, żeby ściana miała odpowiedni gabaryt – powiedział Robert Kiezik z Mostostalu.

Wykop zasadniczy pod salę będzie miał wymiary 55 na 90 metrów i do 12 metrów głębokości. Prace budowlane zgodnie z harmonogramem powinny się zakończyć za 25 miesięcy. Następnie przez dwa, trzy miesiące trwać będzie tzw. rozruch. Otwarcie sali koncertowej powinno nastąpić jesienią 2015 roku.

Już niedługo będzie można w każdej chwili zobaczyć, co dzieje się na Jordankach. I to bez wychodzenia z domu, gdyż na budynku urzędu marszałkowskiego zostanie umieszczona kamera, dzięki której online będzie można śledzić postępy prac na budowie.

[Urząd Miasta / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama