Mój Toruń: Główna » Aktualności » Rowerowa Masa Krytyczna czyli Europejski Dzień Bez Samochodu

Rowerowa Masa Krytyczna czyli Europejski Dzień Bez Samochodu 

Z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu w sobotę 22 września odbędzie się Rowerowa Masa Krytyczna. Start o godzinie 16:00 przy Pomniku Artylerzysty (Plac Zwycięstwa, róg Grudziądzkiej i Warneńczyka). Entuzjaści tego środka transportu przejadą ulicami Torunia w asyście policji i straży miejskiej. Przejazd ma za zadanie promować rower jako zdrowy, szybki, ekologiczny i ekonomiczny środek transportu w mieście.

Rower nie stoi w korkach i potrzebuje mało miejsca do parkowania, co ma w dzisiejszych czasach istotne znaczenie. Mieszkańcy wielu europejskich miast docenili rower, na którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy na zakupy. Pamiętajmy że rower to nie tylko turystyka i niedzielne wypady poza miasto. Serdecznie zapraszamy wszystkich toruńskich mieszkańców, pokażmy że wielu z nas jeździ na rowerze !!! Zabierzcie trąbki, dzwonki, gwizdki aby nasz przejazd był słyszalny! Zasygnalizujmy poprzez naszą obecność, że konieczna jest budowa dobrej infrastruktury rowerowej w naszym mieście.

22 września w godzinach 8:00-16:00 zamknięty zostanie dla ruchu samochodowego Bulwar Filadelfijski. Między godzinami 10:00-14:00 rozstawione będą stoiska edukacyjno – informacyjne toruńskich organizacji, między innymi Stowarzyszenia Rowerowy Toruń. Europejski Dzień Bez Samochodu 2007 przebiegać będzie pod hasłem “Ulice dla ludzi”.

Szczegółowe informacje na temat Dnia Bez Samochodu na stronie internetowej www.rowerowytorun.com.pl

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama