Mój Toruń: Główna » Aktualności » Rusza nabór do przedszkoli miejskich

Rusza nabór do przedszkoli miejskich 

[scx/hortongrou]

W poniedziałek, 15 kwietnia 2015 roku, rusza elektroniczny nabór do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2015/16. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich lub oddziałów przyszkolnych. Wnioski można składać do 8 maja 2015 roku.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, rekrutacja odbywać się będzie za pomocą systemu elektronicznego:

  • rodzice mają prawo ubiegać się o przyjęcie dziecka maksymalnie do 5 przedszkoli miejskich/szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne
  • podstawą zapisania dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej jest złożenie w „przedszkolu pierwszego wyboru” wypełnionego wnioski w terminie od 15 kwietnia do 8 maja 2015 r.

Uwaga! Rodzic składa tylko jeden wniosek w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru, pomimo wskazania maksymalnie pięciu placówek.

Od 15 kwietnia 2015 r. od godz. 9:00 - będzie można wypełnić formularz zgłoszeniowy w wersji elektronicznej dostępnej na portalu dla rodziców  http://www.torun.formico.pl W przypadku braku dostępu do Internetu formularz wniosku można otrzymać w wybranym przedszkolu /szkole i wypełnić w „formie papierowej”.

Do wniosku należy dołączyć wymagane dokumenty potwierdzające dane zawarte we wniosku. Kolejność zgłoszenia dziecka do przedszkola nie ma wpływu na wynik kwalifikacji.

Terminy:

  • 1 czerwca 2015 r. do godz. 12:00 – ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli/szkół
  • 2–8 czerwca 2015 r. do godz. 15:00 – potwierdzanie woli rodziców przyjęcia do przedszkola/szkoły dziecka zakwalifikowanego do placówki w wyniku rekrutacji. Nie dokonanie potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w danej placówce
  • 9 czerwca 2015 r. do godz. 12:00 – ogłoszenie list dzieci  przyjętych oraz wolnych miejsc

 

 

[MT/UM]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama