Mój Toruń: Główna » Aktualności » Segmenty na Trasie Średnicowej

Segmenty na Trasie Średnicowej 

estakada

Trwa budowa II etapu Trasy średnicowej Północnej. Nad torami kolejowymi i tramwajowymi budowana jest estakada, która zapewni bezkolizyjny przejazd. Obiekt nabiera kształtów, docelowo będzie miał 470 metrów długości i prawie 19 metrów szerokości.

Wykonaliśmy wszystkie podpory pod estakadę. Teraz betonujemy tzw. segmenty, na których zostanie ułożona płyta nośna, czyli element po którym będziemy jeździć. Dziś rozpoczęliśmy betonowanie 4 z 9 segmentów estakady ustroju nośnego. Do jego wykonania potrzeba będzie 700 m3 betonu, 125 ton stali zbrojeniowej i około 30 ton stali sprężającej-wylicza Daniel Barton, kierownik robót mostowych z ramienia firmy Skanska. Betonowanie segmentu potrwa około doby.
Po wykonaniu segmentów wykonawca zajmie się wyposażeniem obiektu. Powstaną kapy chodnikowe, jezdnia, elementy bezpieczeństwa ruchu i oświetlenie.

To nie jedyne prace, jakie są obecnie realizowana na Trasie Średnicowej Północnej. Drogowcy kontynuują budowę nasypu na Skłodowskiej-Curie. Na odcinku między Grudziądzką a Dworcową trwają roboty brukarskie. Z kolei po północnej stronie Skłodowskiej-Curie budowany jest chodnik, droga rowerowa i zatoka autobusowa. Przy ul. Świętopełka rozpoczęła się budowa kładki dla pieszych.

[MT/MZD Toruń]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama