Mój Toruń: Główna » Aktualności » Skandaliczny walkower – Unibax zrezygnował z finału

Skandaliczny walkower – Unibax zrezygnował z finału 

[erix - sxc]

Miało być wielkie święto żużla, komplet niemal 17 tys. widzów na stadionie, na pewno dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy przed telewizorami, wyszedł ogromny skandal i wstyd dla polskiego speedway’a. W kolejnych dniach z pewnością w przekazach medialnych więcej uwagi będzie poświęcało się nie temu, kto wywalczył Drużynowe Mistrzostwo Polski, ale kolejnej kompromitacji polskiej ligi.

Unibax Toruń w Zielonej Górze pojawił się bez Tomasza Golloba. Lider torunian w sobotnim turnieju o Grand Prix Skandynawii zanotował upadek nie ze swojej winy, w efekcie którego doznał kontuzji kręgu i wstrząśnienia mózgu. To, w połączeniu z wcześniejszą kontuzją Chrisa Holdera, sprawiło, że ekipa Sławomira Kryjoma rywalizowałaby w bardzo okrojonym składzie …  >>Więcej<<


Oświadczenie Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego w sprawie odwołanego meczu:

Miniony sezon Enea Ekstraligi był dla Unibaksu Toruń jednym z najtrudniejszych w ostatnich latach. Drużyna nękana licznymi kontuzjami przezwyciężyła trudności i dotarła do finałowej walki o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Niestety, wypadek i kontuzja, jakiej doznał – w przededniu decydującego o Mistrzostwie Polski spotkaniu – jeden z liderów naszego zespołu, Tomasz Gollob, stanowiła nieszczęśliwe dopełnienie fatalnej passy toruńskich żużlowców w tym sezonie.

Jako wieloletni kibic żużlowy ubolewam, że sytuacja, z którą mieliśmy do czynienia w Zielonej Górze, miała miejsce. Będę prosił Zarząd Klubu o wyjaśnienie podjętej decyzji o braku udziału zespołu w niedzielnym meczu rewanżowym. Mam nadzieję, że wszyscy kibice toruńskiego i polskiego speedway’a poznają motywy kierownictwa Unibaksu.

Przede wszystkim jednak wierzę, że przyszłość przyniesie kolejne sukcesy toruńskiego, w tym żużlowego, sportu. Jednocześnie reprezentantom naszego Klubu – Tomaszowi Gollobowi i Chrisowi Holderowi – życzę szybkiego powrotu do zdrowia i na żużlowe areny, a działaczom dobrego przygotowania zespołu do kolejnego sezonu w 2014 r.

Michał Zaleski


 [źródło: sportowefakty.plMT]

3 komentarze do: Skandaliczny walkower – Unibax zrezygnował z finału

 1. Kryjom

  Śmieszni ludzie zarządzający tym klubem , ośmieszeni zawodnicy i kibice. Beka roku. Nikt już nie bedzie brał na poważnie tego klubu.

   
 2. Anonim

  i będzie rdzewieć motoarena bo nikt nie będzie chodził na taki kabaret

   
 3. Anonim

  Wstyd na całą Polskę, mam nadzieję że klub wskaże kto podjął taką decyzję !!!

   

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama