Mój Toruń: Główna » Aktualności » Skorzystaj z bezpłatnego badania alkotestem

Skorzystaj z bezpłatnego badania alkotestem 

[Straż Miejska]

W ciągu ostatniego roku z możliwości zbadania stanu trzeźwości w toruńskiej Straży Miejskiej skorzystało 114 kierowców. Zaledwie 14 z nich znajdowało się w stanie nietrzeźwości, natomiast rekordzista, któremu się wydawało, że może prowadzić auto miał 1,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Z początkiem maja 2014 roku toruńska Straż Miejska udostępniła kierowcom możliwość pomiaru stanu trzeźwości za pomocą alkotestu.

Urządzenie znajduje się w Toruńskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Toruniu przy ul. Legionów 70/76. Kierowcy przed planowaną podróżą w celu sprawdzenia swojego stanu trzeźwości powinni najpierw skontaktować się z dyżurnym Straży Miejskiej pod numerem alarmowym 986 celem ustalenia konkretnej godziny badania. Ważne, aby na taki pomiar przyjść na pieszo, przyjechać środkiem komunikacji miejskiej lub samochodem w roli pasażera. Sprawdzanie stanu trzeźwości kierowców za pomocą alkotestu będzie wykonywane bezpłatnie. Urządzenie zakupiono ze środków finansowych Gminy Miasta Toruń. Ponadto na każdego kierowcę, u którego pomiar nie wykaże zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu będzie czekać niespodzianka w postaci breloczka do kluczy z hasłem „Jestem Trzeźwy – Prowadzę”. Realizowane działania mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach, a także wspierać walkę z nietrzeźwymi kierowcami.

[MT/Straż Miejska]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama