Mój Toruń: Główna » Aktualności » Słoneczny patrol w Toruniu

Słoneczny patrol w Toruniu 

[Paulette7 - sxc]

Z lądu i z wody strażnicy miejscy wspólnie z policjantami patrolują Wisłę i jej nabrzeże. Kompatybilne patrole monitorują teren w czasie, gdy w Toruniu jest najwięcej turystów.

Wspólny wodny patrol funkcjonariuszy straży miejskiej i Policji działa na podstawie corocznie podpisywanego porozumienia o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa w strefie turystycznej. Funkcjonariusze są wyspecjalizowanymi ratownikami wodnymi, monitorują Wisłę (w granicach administracyjnych miasta) i jej nabrzeże z motorówki. Patrole wodne pływają w godzinach od 8.00 do 22.00, ale harmonogram ich pracy jest modyfikowany w zależności od potrzeb. W czasie, na przykład, święta miasta, gdy na Wiśle odbywać się będą Regaty Ósemek Wioślarskich o Puchar Prezydenta Miasta Torunia, patrol nad bezpieczeństwem turystów i torunian czuwać będzie dłużej.

Te dodatkowe patrole w istotny sposób wpływają na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa torunian – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Warto pamiętać, że Toruń jest regionalnym liderem, jeśli chodzi o wsparcie policji. W rankingu województwa kujawsko-pomorskiego za 2012 rok zajmujemy drugie miejsce pod względem funduszy przekazywanych na etat policyjny. Wspólny wodny patrol strażników miejskich i policjantów uzupełnia się z rowerowym patrolem municypalnych kontrolującym nabrzeże. Obie jednostki: wodna i lądowa mają ze sobą stałą łączność, co pozwala im szybko reagować w sytuacjach niebezpiecznych dla turystów i torunian.

Wspólne wodne patrole monitorują Wisłę i nabrzeże w sezonie turystycznym
(od kwietnia do połowy października)

[Urząd Miasta / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama