Mój Toruń: Główna » Aktualności » Spotkania z aniołami

Spotkania z aniołami 

Dobiega końca druga edycja festiwalu Anielskie Spotkania w Toruniu. W dniach 29 września – 2 października odbyło się wiele koncertów, pokazów i warsztatów edukacyjnych, których celem było pokazanie, że anioły są też na ziemi i mieszkają wśród ludzi. Udowodniono to już podczas pierwszego dnia festiwalu, gdy podczas koncertu w fosie zamkowej (zagrali m.in. Tomek Kamiński, Opole Gospel Choir i Raz Dwa Trzy) wręczono statuetki Toruńskich Aniołów – nagrody przyznawane osobom zaangażowanym w pomoc ludziom poszkodowanym przez los – tym razem wyróżniono Annę Dymną z Fundacji “Mimo Wszystko”, ojca Jana Górę, organizatora Spotkań Młodzieży w Lednicy, oraz do Janinę Mirończuk, dyrektor Hospicjum “Światło”.

30 września w Dworze Artusa zaprezentowali się artyści Piwnicy pod Baranami, a dzień później  w Baju Pomorskim odbył się po raz trzeci przepiękny koncert “Miasto Aniołów, czyli list w butelce”, podczas którego zaśpiewali prezydent Zaleski, aktorzy teatru Horzycy i Baja Pomorskiego, a także przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych. Całkowity dochód z tej imprezy przeznaczono na Hospicjum “Światło”. 2 października, na zakończenie festiwalu, w amfiteatrze Baja Pomorskiego zaśpiewają Viola Brzezińska z zespołem i Małżeństwo z Rozsądku.Spotkania z aniołami

Koncertom towarzyszyła wystawa “Dookoła canioła” oraz plener rzeźby i malarstwa. Nie zabrakło również “anielskich” filmów – codziennie w “Naszym Kinie” można było obejrzeć inny obraz (“Anioł w Krakowie”. “Zakochany Anioł”, “Michael” i “Boskie jak diabli”). Tegoroczne Anielskie Spotkania pokazały, że ludzie chcą imprez subtelnych, “z duszą” i dających do myślenia, bez wielkich fajerwerków i efektów specjalnych. Jeśli w przyszłym roku organizatorzy o tym nie zapomną, to czeka nas kolejne wspaniałe duchowo-muzyczne przeżycie.

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama