Mój Toruń: Główna » Aktualności » Stadion nabiera kształtów

Stadion nabiera kształtów 

budowa stadionu
Nowy stadion żużlowy pnie się w górę. Obiekt powstaje przy Szosie Bydgoskiej. Zostanie oddany do użytku w marcu 2009 r. Inwestorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu, wykonawcą – inowrocławska firma Alstal. Praca na budowie idzie pełną parą. 152 dni od wydania pozwolenia widać już trybuny, stoją też ściany nośne pierwszej kondygnacji. Niedługo pojawi się strop.

- Rozpoczęliśmy montaż konstrukcji żelbetonowej górnych trybun – informuje Grzegorz Brzykcy, kierownik projektu. – Na wykonanie dolnych zużyliśmy ok. 1.300 betonowych prefabrykatów.

Betonowe części trybun ważą kilkaset ton, dlatego transport większych elementów odbywa się przez całą dobę. Konstrukcje żelbetowe zostały wykonane prawie w 100 proc. Tak zwane “roboty na mokro” powinny zakończyć się na przełomie października i listopada. Także w parku maszyn większość ścian nośnych jest gotowa.

stadion1.jpg
stadion2.jpg
stadion3.jpg
stadion4.jpg
stadion5.jpg
stadion6.jpg
stadion7.jpg
stadion8.jpg

- Pod górne trybuny zainstalowaliśmy 28 ram nośnych, czyli jedną czwartą konstrukcji nośnej – mówi Grzegorz Brzykcy. – Wykonaliśmy już także 25 proc. podbudowy toru.

Po wykonaniu kamiennej podbudowy, budowniczowie zaczną sypać granitowy grys. Zajmie im to mniej więcej miesiąc. Na żelbetonowej konstrukcji górnych trybun stoi już 6 słupów nośnych pod dźwigary dachowe. Kilka dni temu rozpoczął się montaż stalowej konstrukcji zadaszenia stadionu.

Przypomnijmy: według harmonogramu robót konstrukcja trybun ma być ukończona do końca listopada 2008 r., zadaszenie obiektu do końca lutego 2009 r., nagłośnienie oraz tablica wyników pojawią się na przełomie lutego i marca 2009. Stadion zostanie oddany do użytku 30 marca.

Więcej informacji na temat stadionu znajdziesz na stronach:

- UM o stadionie

- zdjęcia z budowy stadionu

- Stadion dla Torunia – strona wykonawcy (Alsta)

 

[źródło: um.torun.pl]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama