Mój Toruń: Główna » Aktualności » Start systemu informacji pasażerskiej

Start systemu informacji pasażerskiej 

Tablica informacyjna MZK Toruń, prezentująca rozkład jazdy autobusów oraz tramwajów.

Na przystankach tramwajowych w Toruniu działa już 15 tablic Systemu Informacji Pasażerskiej. Torunianie mogą z nich odczytać informacje o najbliższych kursach oraz godzinę. Docelowo tablic będzie 65.

15 tablic zamontowanych zostało w dziesięciu lokalizacjach w Toruniu – mówi dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia Marcin Maksim. – Pozostałe tablice będą montowane sukcesywnie do 15 czerwca 2014 roku. Łącznie stanie ich 65.

Oprócz informacji o najbliższych kursach oraz godzinie tablice Systemu Informacji Pasażerskiej mogą również ostrzegać o zagrożeniach i przekazywać ważne komunikaty. System działa już na przystankach tramwajowych Uniwersytecka, Szpital Miejski, Elana A, Tofama, Pl. Rapackiego, Jubilat, Wschodnia, Świętopełka oraz Przychodnia. System Informacji Pasażerskiej wdraża w Toruniu wyłoniona w przetargu firma GMV Innovating Solutions Projekt kosztuje prawie 4, 5 mln zł.

Docelowo na przystankach tramwajowych staną 63 jednostronne, 3-wierszowe oraz 2 dwustronne 8-wierszowe elektroniczne tablice informacyjne. Zamontowane również zostanie 40 urządzeń lokalizujących pojazdy z urządzeniami do komunikacji z serwerem i wyposażone stanowiska dyspozytorskie oraz stanowiska nadzoru ruchu. Pojawią się też nowe dedykowane serwery wraz z trzema zestawami komputerowymi. Do obsługi systemu dyspozytorzy ruchu tramwajowego odbędą niezbędne szkolenie.

Zadanie jest realizowane w ramach Podprojektu II „System informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym” projektu „Rozwój sieci komunikacji tramwajowej w Toruniu w latach 2007-2013”.

[UM Toruń / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama