Mój Toruń: Główna » Aktualności » Studencki tydzień pod znakiem “Gwiezdnych Wojen”

Studencki tydzień pod znakiem “Gwiezdnych Wojen” 

koszulka_juwenalia
W przyszłym tygodniu rozpocznie się wyczekiwane przez studentów święto – juwenalia. Żacy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na kilka dni znów opanują miasto, na ulice wylegną przebierańcy zbierający fundusze na późniejszą zabawę w rytm dyktowany przez zaproszonych artystów. Będzie czego posłuchać, wśród zespołów, które zagrają na tegorocznych juwenaliach znajdą się m.in. Hey, Akurat oraz Enej.

 

Nie zabraknie również atrakcji dodatkowych. Towarzyszące juwenaliom imprezy, pochody, zawody sportowe i bój akademików mają umilić studentom jeden z ostatnich tygodni wolnych od nauki przed zbliżającą się letnią sesją egzaminacyjną.

Imprezę zainauguruje wtorkowa wizyta Tour Bus, stuningowanego autobusu pełniącego jednocześnie rolę sceny dla młodych i obiecujących zespołów rokowych. Jak można wyczytać na stronie sponsora – Red Bull Polska, autokar przywiezie do Torunia takie zespoły jak Excessive Machine, The Washing Machine, czy warszawska grupa Kolorofon.


1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

W środę natomiast odbędzie się długo oczekiwany finał boju akademików.
Pierwsze koncerty będą miały miejsce już w czwartek. Poprzedzi je jednak tradycyjny pochód studentów, mający symbolizować przejęcie władzy nad miastem. Na najlepiej przebranych uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Barwny korowód dotrze pod scenę, gdzie zagrają Destroyers, Disperates, Enej, Paprika Korps East West Rockers oraz, uważany przez wielu za największą gwiazdę juwenaliów, zespół Hey. Kolejne grupy zaprezentują się studentom już w piątek. Wystąpią więc m.in. Absynt32, Skaner i K.A.S.A.. W międzyczasie trwać będą tzw. “atrakcje towarzyszące”. W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników juwenaliów np. zawody w paintballa, zmagania siatkarzy, turniej streetballa, Counter Strike. Dla pań odbędzie się pokaz body paintingu. Prócz tego będzie możliwość obejrzenia zjazdu na linach z Domu Studenckiego numer 11 oraz udziału w Walce na Poduchy i Jedi Game. Następnego dnia na niestrudzonych studentów już od 17.30 czekają występy Indios Bravos, Akurat, Dick4Dick czy grupy Renton oraz takie atrakcje jak mecz w błocie, zawody strongmenów, pokaz walk na miecze świetlne, bieg piwny i karaoke.

Tydzien zabawy zakończy niedzielny koncert Wacken Metal Battle, Chanisaw, Turbo i sześciu zespołów biorących udział w konkursie.
Do nabycia jest również specjalna koszulka z logiem tegorocznych juwenaliów, której cena wynosi 17 zł. Niestety, według naszych informacji, zapotrzebowanie na koszulki znaczenie przekroczyło ich ilość.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.juwenalia.umk.pl

[Kamil Zagrabski]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama