Mój Toruń: Główna » Aktualności » Świat widziany oczami dziecka

Świat widziany oczami dziecka 

Świat widziany oczami dziecka
Już po raz 6 rodzice z całej Polski mają okazję odwiedzić Akademię Zdrowego Rozwoju, by zgłębić tajniki rozwoju dziecka i doświadczyć świata jego oczami. W tym roku Akademia wraz z ekspertami Instytutu Pampers zabiera dorosłych przede wszystkim w fascynującą podróż po krainie dziecięcego snu. Od 24 do 26  października (piątek-niedziela)  domek Akademii zagości w w Toruniu.
Szósta edycja Akademii Zdrowego Rozwoju poświęcona jest roli snu w psychofizycznym rozwoju dziecka. W pierwszym roku życia nawet dwie trzecie doby upływają dziecku na spaniu. Podczas snu ciało i umysł maluszka rozwijają się bardzo intensywnie. Dlatego w tym roku uwaga ekspertów Instytutu Pampers skupi się przede wszystkim na uświadomieniu rodzicom, jak dobrze przespana noc wpływa na prawidłowy rozwój dziecka i na jego aktywność w ciągu dnia. Eksperci podpowiedzą dorosłym między innymi, jak zapewnić mu komfortowe warunki snu oraz jak radzić sobie z jego sennymi problemami.

Toruń

W tegorocznej edycji Akademii Zdrowego Rozwoju nie zabraknie też znanych z ubiegłych lat atrakcji. Rodzice, przechodząc przez kolejne pokoje domku Akademii, będą mogli wcielić się w rolę małego odkrywcy i na własnej skórze doświadczyć wyzwań, jakie napotyka on każdego dnia i nocy na różnych etapach rozwoju. Na poszczególnych stacjach, przedstawiających kolejne etapy rozwoju dziecka, eksperci będą służyć rodzicom radą, rozwiewając wszelkie wątpliwości dotyczące tajników rozwoju małych dzieci i zachęcając ich do aktywnego stymulowania rozwoju ich pociech.

AZR_2008_Torun.jpg
Fotel.jpg
Lozeczko_1.jpg
Lozeczko_2.jpg
Mata_edukacyjna.jpg
Tunel.jpg

Domek Akademii Zdrowego Rozwoju 2008:

Łono matki:
Zwiedzanie świata dziecka podczas tegorocznej edycji Akademii rozpoczyna się tradycyjnie od stacji „Łono mamy” – miejsca, gdzie dziecko rozpoczyna życie i po raz pierwszy pośrednio doświadcza tego, co dzieje się na świecie. W tym pomieszczeniu rodzice mają wyjątkową okazję usłyszeć dźwięki, które docierają do nienarodzonego jeszcze maleństwa.

Pokoje dzienne:
W pokojach dziennych dorośli mogą poznać tajniki rozwoju psychoruchowego dziecka i doświadczyć wyzwań, jakie stoją przed maluszkiem każdego dnia. Rodzice mają szansę podążać śladami małego odkrywcy – wspinać się na ogromne pufy i fotel, raczkować, uczyć się chodzić przy pomocy taty. Akademia daje im też niepowtarzalną okazję przekonać się, że dziecku nie jest tak łatwo jeść sztućcami, rysować niewygodnymi dla niego kredkami czy ubierać się.

Sypialnia:
W tym roku wyjątkową atrakcją czekającą na rodziców w sypialni maluszka jest możliwość spojrzenia na świat dziecka z perspektywy kołyski i łóżeczka. Kładąc się do dużej kołyski, dorosły może poczuć się, jak wtulony w rożek noworodek. Natomiast w łóżeczku starszego dziecka rodzice mają okazję przekonać się, jak ważne dla spokojnego snu jest zadbanie o to, aby pieluszka i piżamka dziecka były wygodne. Zakładając specjalny pas, dorosły na własnej skórze doświadczy, jak zmienia się obwód brzuszka maluszka w ciągu nocy i jak istotną rolę w zapewnieniu dziecku spokojnego snu odgrywa komfortowa pieluszka. Akademia Zdrowego Rozwoju przygotowała też dla rodziców unikalne filmy ukazujące, jak z pozycji kołyski noworodek i niemowlę widzą świat, oraz w jaki sposób śpiące dziecko łączy zaobserwowane w ciągu dnia obrazy.

Kiedy?
od piątku do niedzieli
24-26 października 2008r.
w godzinach 11:00 – 18:00

Gdzie?
Toruń ul Grudziądzka 162
(przy hipermarkecie REAL)

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama