Mój Toruń: Główna » Aktualności » Sylwester dla maluchów

Sylwester dla maluchów 

sylwester

Dość niecodzienną imprezę sylwestrową przygotowuje Sala Zabaw Kangurek, położona przy ulicy Targowej w Toruniu. Lokal został otwarty we wrześniu 2008 roku i specjalizuje się w organizowaniu czasu młodym Torunianom. Na 130 metrach kwadratowych powierzchni dzieci mogą uczestniczyć w szeregu różnorakich zabaw i korzystać z rozmaitych atrakcji, np. z suchego basenu.

Dnia 27 grudnia o godzinie 16-tej będzie tam miała miejsce zabawa dla najmłodszych mieszkańców miasta. O szczegóły dotyczące tego przedsięwzięcia zapytaliśmy prowadzącego „Kangurka”.

Sylwester dla dzieci to dość oryginalna wersja noworocznych imprez. Skąd więc taki pomysł?

Być może i nietypowa ale dla „Kangurka” staje się powoli codziennością. Nie wszystkie dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach przedszkolnych i nie wszystkie Maluszki mogą przebywać w grupach razem ze swoimi rówieśnikami. Dlatego „Kangurek” stara się umożliwić takim (i nie tylko takim) dzieciaczkom spotkania w grupie. Stąd też pojawił się pomysł organizowania zajęć rytmicznych i ogólnorozwojowych (zajęć typu przedszkolnego – plastyka, śpiew itp.) dla dzieci 2-5 lat. Poza tym w listopadzie „Kangurek” chcąc przybliżyć Maluszkom tradycje Andrzejkowe zorganizował „Wieczór z Wróżką”, podczas którego dzieci mogły nie tylko pobawić się do woli na torze przeszkód, ale także potańczyć i uczestniczyć w konkursach z nagrodami, wróżbach itp. Dodatkowo „Kangurek” oferował podczas zabawy poczęstunek dla swoich gości. Impreza ta została bardzo pozytywnie odebrana nie tylko przez dzieci ale także przez rodziców, co skłoniło nas do zorganizowani podobnej imprezy tym razem na pożegnanie starego roku i przywitanie nowego. Jak będzie tym razem? Zobaczymy.

Dzieci w jakim wieku mogą uczestniczyć w tej “zabawie sylwestrowej”?

Generalnie rzecz ujmując mogą to być dzieci od 2 do 11 roku życia. To spory przedział wiekowy jak dla dzieciaczków. Z doświadczenia Andrzejkowego wiemy, że są to w większości dzieci przedszkolne. Najmłodszy uczestnik Andrzejek miał 2 latka a najstarszy 8 lat. Mimo tak dużej rozpiętości wieku nasz wróżka poradziła sobie z grupą i chyba wszyscy wyszli zadowoleni.

Czy w związku z tą rozpiętością wiekową podczas sylwestra będzie obowiązywał podział na grupy wiekowe?

To zależy od ilości chętnych. Jeśli liczba dzieci będzie wymagała podziału, to takiego dokonamy. Jak nie to pozostaniemy przy formie takiej jak to miało miejsce na Andrzejkach. W chwili obecnej nie jest to planowane. Dzieci lepiej się bawią w większej grupie niż małej mimo że bardziej dopasowanej wiekowo.

 

Jakie atrakcje dla dzieci przewidziano podczas trwania imprezy?

Planujemy poczęstunek, zabawę na torze przeszkód, tańce, konkursy, zabawy grupowe no i oczywiście toast z szampanem Piccolo (bezalkoholowym). Ponadto każde dziecko otrzyma kolorową czapeczkę imprezową (taką jak na urodziny) i imprezowy gwizdek – taki co to się rozwija (i oczywiście gwiżdże) jak się w niego dmucha. Będą także serpentyny i konfetti jak na prawdziwym balu sylwestrowym.

Jak wielu małych gości spodziewa się Kangurek?

To trudno przewidzieć. W Andrzejkach uczestniczyło około 20 małych imprezowiczów. Jak będzie teraz – nie wiadomo, tym bardzie ze impreza jest planowana na dzień po Świętach, kiedy to  jeszcze cześć ludzi może być w rozjazdach.

Czy rodzice chętnie pozwalają swoim pociechom uczestniczyć w takich zabawach?

To raczej pytanie nie do nas. Jednak z tego co widzieliśmy na Andrzejkach to raczej tak. Ale trudno tą teorię rozciągać na wszystkich rodziców – szczególnie tych których dzieci nie były na Andrzejkach. Jednak wydaje się nam, że rodzice (przy najmniej ich część) szukają tego typu „atrakcji” dla swoich pociech.

Warto dodać tylko, że koszt takiej dwugodzinnej zabawy to 25 zł.

Nadal trwają zapisy na tą imprezę. Można ich dokonać osobiście w Sali Zabaw „Kangurek” przy ul. Targowej 44 lub telefonicznie pod nr 517 352 622

za pomocą Sylwester dla maluchów.

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama