Mój Toruń: Główna » Aktualności » Szkoła taka jakiej chcemy [SP13]

Szkoła taka jakiej chcemy [SP13] 

sp13

Szkoła Podstawowa nr 13 przy ulicy Krasińskiego na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców osiedla. Chce poprawić warunki kształcenia i pracy, a teren wokół zagospodarować tak, by mogli z niego korzystać okoliczni mieszkańcy. Pierwsze spotkanie zainteresowanych zmianami już 18 lipca 2013 r.

Zmiany zaczną się jeszcze w tym roku. Zostaną w nich uwzględnione potrzeby uczniów, nauczycieli, rodziców i mieszkańców – zapowiada dyrektor SP nr 13 Zbigniew Masłoń

Prace już trwają. Odbywają się w ramach programu Fundacji Batorego “Masz głos, masz wybór”. Obecnie przeprowadzane są badania sondażowe wśród uczniów, nauczycieli i mieszkańców okolicznych ulic, które mają wskazać przykładowe kierunki działań.

Wypowiedzieć może się każdy. Na stronie internetowej szkoły www.sp13torun.cba.pl dostępna jest ankieta. Osoby, które chcą się bardziej zaangażować, mogą zostać społecznymi projektantami, którzy pomogą stworzyć plan zmian. 18 lipca 2013 r. (w czwartek) o godz. 17.00 w SP13 odbędzie się pierwsze spotkanie wszystkich zainteresowanych. Na spotkaniu zostanie wyłoniona grupa robocza, która przygotuje konkretne propozycje i długofalowy program działań.

[UM / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama