Mój Toruń: Główna » Aktualności » Tony piachu na Nieszawskiej

Tony piachu na Nieszawskiej 

nieszawska_small

Trwa przebudowa ul. Nieszawskiej, stanowiącej fragment drogi wojewódzkiej nr 273. Przebudowa obejmie odcinek ponad 3 km, od placu Armii Krajowej do granicy miasta Torunia. W tej chwili prace są na dwóch odcinka, liczących około 1 km.

Na tym odcinku wykonaliśmy nasyp pod nową drogę. Do tej pory nawieźliśmy 20 tysięcy ton piasku. Obecnie na odcinku, gdzie trwają roboty układamy warstwę wzmacniającą. Na to zostanie ułożona podbudowa i warstwa wiążąca. Prace te planujemy zakończyć w pierwszej połowie czerwca. Dla kierowców będzie oznaczało to poprawę warunków jazdy. Wykonany odcinek zostanie bowiem udostępniony do ruchu – wyjaśnia Mariusz Kaczmarek, kierownik robót z ramienia firmy Strabag

Równolegle na budowie pracują brukarze. W pobliżu granicy administracyjnej miasta Torunia układają oni krawężniki i obrzeża pod przyszłe chodniki i ścieżki rowerowe. Przebudowa Nieszawskiej potrwa do 30.04.2014 r. Prace kosztują 8,5 mln zł, z czego 3,9 mln zł miasto otrzymało w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

nieszawska_2 nieszawska_1

[MZD / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama