Mój Toruń: Główna » Aktualności » Toruń bije nietypowy rekord Guinnessa

Toruń bije nietypowy rekord Guinnessa 

[g-point / sxc]

Zostań tatą po macchiato! 21 listopada 2013 r. Toruń będzie bił rekord Guinnessa w piciu kawy i jedzeniu pierników. W ten niecodzienny sposób gród Kopernika będzie promował ideę rodzicielstwa zastępczego.

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego oraz Międzynarodowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców Torunia do wspólnej, integracyjnej zabawy. Będziemy razem bić rekord Guinnessa w piciu kawy. Przy okazji chcemy przełamać stereotyp, którym jest połączenie „małej czarnej” i papierosa. Dlatego w miejsce pełnego nikotyny i szkodliwych substancji smolistych „dymka” proponujemy do kawy nieodłączny symbol Torunia – pyszny piernik. Co istotne, kawę serwować będą bariści – mistrzowie, którzy specjalnie na tę okazję przyjadą z całej Polski.

Początek imprezy o godz. 14.00. Bicie rekordu Guinessa od 15.00 do 18.00.

W czasie trwania imprezy promowana będzie idea rodzicielstwa zastępczego. Przedstawimy ją w dostępny i czytelny dla wszystkich sposób, zachęcając Torunian do aktywnego wzięcia udziału w tak ważnej inicjatywie – mówi Olga Okrucińska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Toruniu.

Bicie rekordu Guinnessa odbędzie się 21 listopada 2013 r. na Rynku Staromiejskiego. Poza pyszna kawą, na torunian i nie tylko będą czekać stoiska, w których będzie można uzyskać specjalistyczne porady, zmierzyć poziom glukozy we krwi i poziom cholesterolu. Będą też materiały edukacyjne związane z problemami zdrowotnymi i rodzicielstwem zastępczym oraz spotkania z pracownikami socjalnymi przybliżające realizowane przez nich zadania. Podczas akcji zostanie również przeprowadzona anonimowa ankieta o rodzicielstwie zastępczym.

W tajniki picia kawy i jedzenia piernika wprowadzą nas Mała Czarna – Agnieszka Korzeniewska i Stary Toruński Piernik – Jacek Beszczyński. W biciu rekordu będzie uczestniczył m.in. prezydent Torunia Michał Zaleski i zawodniczki MMKS Katarzynki. Na rynku wystąpi zespół Baby Jagi, a podopieczni świetlicy „Dzieciom Starówki” prowadzonej przez Fundację Pomocy Samotnym Matkom przygotowały bajkę oraz występ taneczny. Na scenie zaszaleją także pary ze Studia Tanecznego Fantom. Będzie też zumba dla wszystkich oraz konkurs na najgłośniejsze siorbanie kawy.

Chętni będą mogli wziąć udział w grze miejskiej. Gra polega na odebraniu na stoisku firmy Audioapp krzyżówki, do której należy wpisać hasło. Odpowiedzi znajdziemy w punktach związanych z Hanzacafe, Muzeum Piernika, MDK i EMPIK School. Po powrocie na teren bicia rekordu i podaniu hasła jednej z hostess – nagroda.

Na terenie bicia rekordu powstanie małe studio fotograficzne zorganizowane przez Photo Studio WM. Każdy kto zrobi sobie zdjęcie, dzierżąc w ręku kubek kawy i pierniczek, weźmie udział w losowaniu nagród – kawowych oczywiście – ufundowanych przez firmę Fonte.

Więcej o rekordzie na kawatorun.pl

[UM TOruń / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama