Mój Toruń: Główna » Aktualności » Toruń czy Bydgoszcz?

Toruń czy Bydgoszcz? 

small_pojedynek[1]

Trwająca od wieków rywalizacja pomiędzy Toruniem a Bydgoszczą co jakiś czas przejawia się na innych płaszczyznach. Choć władze obu nadwiślańskich miast zapewniają o wzajemnej przyjaźni, to jednak nikomu jeszcze nie zaszkodziła niewielka dawka zdrowej rywalizacji, szczególnie na polu sportowym. Taką okazją jest zbliżające się niecodzienne wydarzenie – podwójne derby województwa kujawsko-pomorskiego.

W sobotę 18 kwietnia zagrają ze sobą Elana Toruń i Zawisza Bydgoszcz, a dzień później w Bydgoszczy pojadą drużyny lokalnej Polonii i toruńskiego Unibaxu.

Taki weekend nie zdarza się często, toteż Radio Eska podjęło inicjatywę o nazwie „Pojedynek Miast”, polegającą na sprawdzeniu, które z nich posiada bardziej oddanych, lub potrafiących się mobilizować za pośrednictwem internetu, kibiców. Najbliższe derby nie będą więc jedynie bitwą na strzelone bramki i wygrane biegi, to będzie również wielki sprawdzian dla fanów najlepszych piłkarskich jedenastek i żużlowych drużyn regionu.

Zwycięzcami nie będą jednak tylko sportowcy. Każdy, kto weźmie udział w internetowym plebiscycie i wymyśli hasło zagrzewające do boju zawodników z własnego miasta, ma szanse wygrać nagrody ufundowane przez zakłady sportowe Tobet. Na szczęśliwców czeka konsola PlayStation i Fifa 09.

Jak zagłosować? Wystarczy wejść na stronę www.pojedynekmiast.pl i wybrać jeden z diagramów przedstawiających obecny stan rywalizacji wśród kibiców. Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym wpisać można hasło zagrzewające piłkarzy i żużlowców do weekendowej walki o punkty. Podanie hasła jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w losowaniu nagród.

Przypomnijmy, że mecz pomiędzy Elaną i Zawiszą rozegrany zostanie w ramach rozgrywek II ligi piłkarskiej. Po 23 rozegranych spotkaniach toruński klub zajmuje 8 pozycję w tabeli, mając 7 punktów przewagi nad sobotnim rywalem. Obie drużyny zremisowały ostatnie dwa spotkania, będą więc z pewnością chciały przerwać tę niekorzystną passę.

Również klub żużlowy z naszego miasta zajmuje wyższą pozycję w Ekstralidze niż jego rywal zza między, choć Unibax musiał przecież pauzować podczas ostatniej kolejki. Pierwsze swoje spotkanie wygrał jednak z ekipą z Gdańska, podczas gdy bydgoska Polonia po inauguracyjnym zwycięstwie z Wrocławiem na własnym torze, w drugiej kolejce przełknęła gorycz wysokiej porażki w Gorzowie.

Czy Toruniowi uda się zainkasować potrójne zwycięstwo – wygraną Elany, Unibaxu i większe wsparcie kibiców? Dziś, na dwa dni przed zakończeniem głosowania, byliśmy o 4 % bliżej triumfu w tej ostatniej rywalizacji.

[Kamil Zagrabski]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama