Mój Toruń: Główna » Aktualności » Toruń przyjazny kierowcom

Toruń przyjazny kierowcom 

[feroze - sxc]

Toruń jest jednym z najbardziej przyjaznych kierowcom miast – wynika z rankingu tygodnika Auto Świat. Lepiej jeździ się tylko w Zielonej Górze. Tuż za nami uplasował się Białystok.

“Auto Świat” już trzeci raz opublikował ranking polskich miast najbardziej przyjaznych kierowcom. Powstał on we współpracy ze znanym wszystkim kierowcom portalem Targeo.pl, który monitoruje polskie drogi i pomaga planować podróż.

Twórcy rankingu uwzględniali przede wszystkim czas, jaki kierowcy poświęcają na dojazd do i z pracy. Po uwagę brane były również dane z Komendy Głównej Policji o liczbie wypadków drogowych oraz ilości osób zabitych i rannych w 2012 roku. Liczba zdarzeń i ofiar została odniesiona przez autorów zestawienia do ogólnej liczby mieszkańców.

Toruń corocznie plasuje się w czołówce rankingu. W 2012 r. Toruń uplasował się na trzecim miejscu, tuż za Zieloną Górą i Gorzowem Wielkopolskim. Rok wcześniej miał drugą lokatę. Wysoka pozycję zawdzięcza m.in. wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa na drogach. Czas dojazdy do i z pracy wynosi u nas miesięcznie średnio 2 godz. 45 minut. Lepiej jest w Zielonej Górze (1 godz. 42 min.), lecz należy pamiętać, że jest ona niemal dwukrotnie mniejsza. W Bydgoszczy, która zajęła szóste miejsce, czas ten wynosi cztery godziny.

[Urząd Miasta Toruń / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama