Mój Toruń: Główna » Aktualności » Toruń świeci najjaśniej

Toruń świeci najjaśniej 

Zdjęcie: Malgos (sxc)

Po raz kolejny Toruń został laureatem konkursu na najlepiej oświetloną gminę i miasto 2012 roku. Gród Kopernika otrzymał nagrodę za oświetlenie drogowe ulic M. Skłodowskiej-Curie i Polnej oraz iluminację kościoła św. Antoniego.

Toruń ponownie zdobył nagrodę główną i tytuł Najlepiej Oświetlonej Gminy i Miasta. Tym razem za oświetlenie drogowe ulic M. Skłodowskiej-Curie i Polnej oraz iluminację kościoła św. Antoniego. Komisja konkursowa podkreśliła również konsekwentne wieloletnie działania służb miejskich, mające na celu modernizację oświetlenia drogowego i iluminację obiektów z uwzględnieniem szczególnej staranności w doborze oświetlenia i zapewnienia odpowiednich parametrów świetlnych i komfortu widzenia.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi 11 marca 2013 roku podczas Targów “Światło 2013″.

Konkurs “Najlepiej oświetlona gmina i miasto” jest organizowany przez Polski Związek Producentów i Pracodawców Przemysłu Oświetleniowego oraz Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. Toruń startuje wśród gmin powyżej 70 tys. mieszkańców.

Do tej pory Toruń był wyróżniany pięciokrotnie. W 2011 zostaliśmy otrzymaliśmy nagrodę za oświetlenie starówki, Szosy Chełmińskiej oraz iluminację kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski. W 2005 r. zdobyliśmy trzecią nagrodę za iluminację toruńskiej starówki, a w 2006 r. trzecią nagrodę za oświetlenie Teatru Horzycy i kościoła św. Szczepana oraz ulic Ligi Polskiej i Trasy Średnicowej Podgórza. Iluminacja budynku toruńskiego teatru była inwestycją opłaconą przez Urząd Marszałkowski, natomiast iluminacja kościoła i ulic – przez Urząd Miasta.

Iluminacja panoramy miasta, zdjęcie: Geldsetzer (sxc)

Iluminacja panoramy miasta, zdjęcie: Geldsetzer (sxc)

W następnym roku wyróżnieni ono nas za kompleksowe inwestycje i modernizacje oświetlenia dróg i ulic: iluminację mostu drogowego im. J.Piłsudskiego, Fosy Zamkowej, Rynku Nowomiejskiego, Teatru Baj Pomorski oraz alejki spacerowej przy Muzeum Etnograficznym. W 2010 roku kapituła wyróżniła Urząd Miasta Torunia za wymianę słupów dwufunkcyjnych trakcyjno-oświetleniowych w ciągu ul. Wały gen. Sikorskiego, oświetlenie Motoareny im. Mariana Rosego, a także iluminację Fosy Wschodniej oraz Collegium Minus

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama