Mój Toruń: Główna » Aktualności » Toruń z chińskim partnerem

Toruń z chińskim partnerem 

Guilin

W niedzielę 29 sierpnia o godz. 13:15 w Sali Królewskiej Ratusza Staromiejskiego nastąpi uroczyste podpisanie porozumienia partnerskiego między Toruniem a chińskim miastem Guilin. Porozumienie partnerskie dotyczy współpracy gospodarczej i turystycznej obu miast. Do Torunia przyjedzie siedmiu przedstawicieli Guilin na czele z burmistrzem – Li Zhigangiem. Przed podpisaniem umowy goście zwiedzą z przewodnikiem toruńską Starówkę, Dom Kopernika i Ratusz Staromiejski.

Pierwsze kontakty Torunia z Guilin zostały nawiązane w 2003 r. Natomiast wstępna deklaracja współpracy została podpisana w toruńskim ratuszu 3 czerwca 2004 r. Właśnie ten dokument otworzył drogę do zawarcia umowy o partnerstwie. W Toruniu już kilkakrotnie gościliśmy przedstawicieli z Guilin, ostatnio w sierpniu 2009 r.

Guilin to 750-tysięczne chińskie miasto położone na południowo-wschodnie kraju. Jest ośrodkiem przemysłu elektrotechnicznego, informatycznego, spożywczego oraz motoryzacyjnego. Działają tu trzy uniwersytety, a miasto należy do najprężniej rozwijających się w Chinach . Jednak przede wszystkim Guilin słynie na całym świecie z zapierających dech w piersiach krajobrazów: rzeki Lijiang,  otaczających jej wapiennych gór, jezior i niesamowitych jaskiń. Jest drugim po Pekinie najchętniej odwiedzanym miastem Chin, przyciągającym rocznie 15 milionów turystów.

Delegacja z Guilin przebywać będzie w Toruniu do poniedziałku 30 sierpnia. Wśród atrakcji dla gości nie zabraknie rejsu ”Wandą” po Wiśle i wieczornego zwiedzania ruin zamku krzyżackiego.

 

[MT]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama