Mój Toruń: Główna » Aktualności » Toruńska fontanna – seanse 3x dziennie

Toruńska fontanna – seanse 3x dziennie 

fontanna[1]

Duże zainteresowanie wieczornymi pokazami muzyczno-świetlnymi przy nowej fontannie sprawiło, że wodotrysk został zaprogramowany na trzy seanse.  Barwne efekty wodne do dźwięków muzyki  Krzesimira Dębskiego można podziwiać o godz. 22.00, 22.30 i 23.00.

Fontanna uruchomiona 22 czerwca 2008 r. na obrzeżach toruńskiej starówki, od rana do wieczora przyciąga sporą widownię. W dzień można obserwować jedynie układy wodne, wieczorem zaś odbywają się około 15-minutowe pokazy efektów wodnych i świetlnych, współgrających z dźwiękami utworu muzycznego „Cosmopolis”, skomponowanego specjalnie dla Torunia przez znanego polskiego kompozytora Krzesimira Dębskiego.

Do tej pory mechanizm fontanny był zaprogramowany na jeden taki pokaz, odbywający się o godz. 22.00. Obecnie, w związku z dużym zainteresowaniem pokazami i licznymi prośbami w tej sprawie, mechanizm wodotrysku został przeprogramowany na trzy seanse, odbywające się co pół godziny: o 22.00, 22.30 i 23.00. Pod koniec lata, gdy zmierzch zacznie zapadać wcześniej, fontanna zostanie przestawiona na wcześniejsze godziny pokazów.

[źródło: www.torun.pl]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama