Mój Toruń: Główna » Aktualności » Toruńska sztuka podbija Polskę!

Toruńska sztuka podbija Polskę! 

[Galeria Rusz]

1 maja rozpoczęła się niekonwencjonalna wystawa prac artystycznych Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego pt. „Szczęśliwe miasto”. Pierwsze prace możemy już oglądać przy głównych drogach kraju, kolejne zobaczymy we Wrocławiu.

„Szczęśliwe miasto” to wyjątkowa wystawa cyklu 12 prac artystycznych Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego, zainspirowanych szczęśliwym życiem w Toruniu. Prace w maju i czerwcu zobaczymy na wielkoformatowych nośnikach Motorway przy głównych drogach kraju, a w lipcu i sierpniu we Wrocławiu, na bilbordach i citylightach. Wystawa zakończy się 31 sierpnia 2016.

GR_HWDP_motorway

Artystów do stworzenia prac zainspirowała wysoka ocena, jaką Toruń uzyskał w cyklicznych badaniach „Diagnoza społeczna – Warunki i jakość życia Polaków”. W 2015 roku Toruń znalazł się w pierwszej trójce miast z wysokim odsetkiem zadowolonych z życia w nim mieszkańców, a pod względem ogólnego wskaźnika jakości życia w latach 2011-2015 uplasował się na 5 miejscu. Z badań wynika więc niezbicie, że torunianie lubią swoje miasto i czują się w nim szczęśliwi. Artyści podzielają te uczucia.

Dla Torunia straciliśmy głowę – zamieszkaliśmy w Toruniu, bo naszym zdaniem to jedno z najlepszych w Polsce miast do życia i pracy twórczej. Cieszymy się, że nasza bilbordowa Galeria Rusz już od 17 lat współtworzy ten wyjątkowy klimat miasta – mówi Joanna Górska.

Toruńscy artyści pokażą swoje prace również we Wrocławiu, ponieważ w tym roku jest on Europejską Stolicą Kultury. Toruń również ubiegał się o ten tytuł. Tytułu nie uzyskał, ale już sam udział w konkursie zaowocował pozytywnymi zmianami w sferze kultury i wzrostem zainteresowania nią wśród mieszkańców. Dlatego chcemy włączyć się w wydarzenia związane z ESK we Wrocławiu – opowiada o projekcie Rafał Góralski.

GR_Ten_dzien_motorway

Prace artystów opowiadają o tym, że szczęście, jak pokazały najnowsze badania, w dużym stopniu zależy od nas samych – od naszego nastawienia, codziennego starania się i zaangażowania. Mamy realny wpływ na rzeczywistość, tylko od nas zależy czy będzie ona naładowana hejtem czy pozytywnymi wartościami. A decyzję powinniśmy podjąć już dziś, bo na przeszłość nie mamy wpływu, a przyszłości nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Zapraszamy do oglądania naszych prac, zapraszamy do naszego „szczęśliwego miasta” – Torunia! Zainspirujcie się sztuką i kulturą obecną tu na każdym kroku. Zabierzcie stąd do swoich domów miłe wspomnienia i pozytywne emocje!

Więcej informacji o wystawie „Szczęśliwe miasto” i Galerii Rusz znajdziecie na stronie: galeriarusz.art.pl

[Galeria Rusz / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama