Mój Toruń: Główna » Aktualności » Szkoły czekają na uczniów

Szkoły czekają na uczniów 

sp_16_1

Docieplone budynki, zmodernizowany basen i nowe boiska – tak powita swoich uczniów Zespół Szkół nr 16 przy ulicy Dziewulskiego w Toruniu. 2 września o godz. 10.30 odbędzie się tam miejska inauguracja nowego roku szkolnego.

Zespół Szkół nr 16 znajduje się na toruńskim Rubinkowie. Zatrudnionych jest w nim 94 nauczycieli. W roku szkolnym 2013/2014 w 32 oddziałach tej placówki będzie się uczyć 758 uczniów. Na miejska inaugurację nowego roku szkolnego zaproszono władze miasta, przedstawicieli kuratorium, radnych i przyjaciół placówki.

Szkoła ma się czym pochwalić, gdyż miasto ją kompleksowo wyremontowało. Prace były podzielone na trzy etapy. Pierwszy etap obejmował termomodernizację budynków szkolnych. W całym obiekcie zostały wymienione okna, pojawiły się nowe fasady, zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania, a także kompleksowo docieplono szkołę. Koszt tych prac to 2,6 mln zł.

sp_16_1
sp_16_4
sp_16_2
sp_16_5
sp_16_6
sp_16_7

W etapie II powstały trzy nowe szkolne boiska: do piłki nożnej, ręcznej i siatkowej. Szkoła ma również bieżnię i skocznię do skoku w dal. Koszt tych prac to 530 tys. zł.

Trzecia grupa prac związana była z modernizacją basenu szkolnego. Wymieniono instalację uzdatniania wody, wentylacji, centralnego ogrzewania oraz pozostałe instalacje. Poza tym zmodernizowano nieckę. Powstała nowa plaża wokół basenu, gruntownie zostały też przebudowane szatnie, pojawiły się zamykane szafki i suszarki. Budynek, w który mieści się pływalnia, został oczywiście docieplony.

Na prace związane z modernizacja basenu miasto przeznaczyło koło 3 mln zł. Ponadto w 20 salach lekcyjnych wymieniono wykładzinę podłogową, by przygotować klasy dla dzieci 6-letnich. To nie koniec prac w ZS 16. Kolejnym jest budowa placu zabaw w ramach projektu Radosna Szkoła.

[Urząd Miasta / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama