Mój Toruń: Główna » Aktualności » Trwają prace na średnicówce

Trwają prace na średnicówce 

srednicowka

Roboty przy budowie I odcinaka Trasy Średnicowej postępują bardzo dynamicznie. Są one realizowane w kilku miejscach równolegle i obejmują różne branże, począwszy od przebudowy wodociągu a skończywszy na robotach drogowych. Efekty tych prac są widoczne gołym okiem. Na ukończeniu są prace drogowe na zachodniej jezdni ul. Grudziądzkiej. Wykonawca prac, firma Skanska, finiszuje z układaniem ostatniej warstwy asfaltu.

W poniedziałek (19.08) w godzinach popołudniowych planujemy udostępnienie do ruchu nowo wybudowanej zachodniej jezdni ulicy Grudziądzkiej. Jedyną przeszkodą mogą być opady deszczu. Gdy pogoda dopisze front robót zostanie przeniesiony na jezdnię wschodnią, gdzie w pierwszej kolejności zajmiemy się robotami rozbiórkowymi i frezowaniem starego asfaltu – wyjaśnia Tomasz Królak, kierownik budowy z ramienia firmy Skanska.

Na ul. Grudziądzkiej jest już gotowy i widoczny fragment ronda. W obrębie ul. Legionów roboty są prowadzone także na północnej i południowej jezdni. Trwa tam korytowanie oraz układanie wzmocnienia gruntowego. Na Szosie Chełmińskiej jest układany wodociąg. Na odcinku od ul. Grudziądzkiej do ul. Legionów na obu nitkach wykonana została warstwa ścieralna. Na budowie pojawili się brukarze, którzy zajmują się układaniem chodnika przy ul. Grudziądzkiej.

I etap Trasy Średnicowej Północnej obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań. W ramach inwestycji powstaną również chodniki i ścieżki rowerowe. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką, Szosą Chełmińską i Legionów.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono 50% kosztów projektu.

[MZD / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama