Mój Toruń: Główna » Aktualności » Uratowali dwóch mężczyzn z pożaru

Uratowali dwóch mężczyzn z pożaru 

mały pożar

W sobotę rano, krótko po godz. 6.00 dwóch policjantów z Torunia ratowało życie młodemu studentowi i jego koledze. Jeden z policjantów sam trafił do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Toruniu pierwszy sygnał otrzymał około 6.20. Dzwonił zaniepokojony sąsiad informując, że w czteropiętrowym bloku  …

… na ul. Olimpijskiej z mieszkania obok wydobywa się dym i czuć spaleniznę.

Po chwili zauważył już języki ognia. Natychmiast na miejsce pojechał radiowóz. Policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego widząc co się dzieje razem próbowali wyważyć drzwi. Gdy drzwi nie puszczały mimo silnych kopnięć sąsiad z domu przyniósł metalowe narzędzia. One ułatwiły dostanie się do wnętrza.

W mieszkaniu był już ogień i mnóstwo dymu. W łóżkach leżały osoby. Jeden z policjantów wraz z zawiadamiającym zaczęli je wynosić na zewnątrz. Jak się później okazało 25 letni student i jego o 4 lata starszy kolega nie wiedzieli, że w ich mieszkaniu wybuchł pożar. Jeden z mężczyzn trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do szpitala trafił również jeden z policjantów, który na własnych plecach wyniósł tego mężczyznę.

Prawdopodobną przyczyna pożaru mógł być pozostawiony na włączonej kuchence gazowej garnek. Sprawę wyjaśniają policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie.

[KMP Toruń]

 

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama