Mój Toruń: Główna » Aktualności » Ustaw stojak z drogowcami

Ustaw stojak z drogowcami 

[ricohman - sxc]

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zachęca mieszkańców oraz instytucje o wskazanie miejsc, gdzie powinny zostać zamontowane nowe stojaki rowerowe. Wszystkie propozycje zostaną rozpatrzone i poddane analizie. Propozycje wraz z opisem miejsca (może być też zdjęcie czy link do internetowej mapy) należy wysyłać na adres mzd@mzd.torun.pl z dopiskiem w tytule: stojak rowerowy do dnia 27 maja 2013 r.


Podstawowym warunkiem montażu stojaków rowerowych jest to, aby były one ogólnodostępne i znajdowały się w pasie drogowym bądź na terenie Gminy Miasta Toruń. Montowane będą 2 rodzaje stojaków: czarne stylowe, przeznaczone na teren Starego Miasta i Bydgoskiego Przedmieścia oraz wykonane ze stali ocynkowanej przeznaczone dla pozostałych miejsc. Stojaki umożliwiają wygodne oparcie roweru i przypięcie go bezpiecznym zapięciem o ramę i koło.

To kolejna tego typu akcja prowadzona przez MZD. Dotychczas w ramach realizacji „Programu rozwoju komunikacji rowerowej na lata 2007-15” postawiono 589 stojaków w tym 98 na terenie Starego Miasta. Stojaki znajdują się m.in. przy obiektach użyteczności publicznej oraz szkołach gdzie cieszą się szczególną popularnością. Stworzenie możliwości bezpiecznego parkowania roweru to jeden z warunków koniecznych do prawidłowego rozwoju systemu transportu rowerowego w mieście.

[MZD / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama