Mój Toruń: Główna » Aktualności » Utrudnienia na rondzie

Utrudnienia na rondzie 

Rondo

Od poniedziałku 18 sierpnia 2008 r. na wiadukcie na pl. Pokoju Toruńskiego będą trwały prace drogowe. Ruch na wiadukcie zostanie wstrzymany, MZD wprowadzi zmianę organizacji ruchu, prace potrwają 4 miesiące. Kierowcy muszą nastawić się na wielotygodniowe zmiany jazdy w tym rejonie Torunia. Zaplanowane objazdy umożliwią przejazd samochodów przez obszar objęty remontem oraz lokalne dojazdy do posesji.

Dlatego główne objazdy zostaną poprowadzone Sz. Lubicką, ul. Lubicką, Traugutta, Żółkiewskiego i Kościuszki. Natomiast objazdy lokalne zostaną skierowane na ul. Chrobrego i Sobieskiego. Niemniej MZD zwraca już teraz uwagę kierowców na to, że wkrótce czekają nas także remonty obu tych ulic, a więc zarówno Chrobrego i Sobieskiego. Najpierw zostaną przeprowadzone roboty na ul. Chrobrego (rozpoczną się na przełomie sierpnia i września) i dopiero po ich zakończeniu ruszą prace na ul. Sobieskiego.

Remont wiaduktu nad linią PKP na pl. Pokoju Toruńskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 i 80 wykona konsorcjum dwóch włocławskich firm: Mosty Kujawy i Firmy Drogowo-Mostowej Akpis. Koszt prac wynosi ponad 2 mln zł. Zaplanowano wzmocnienie płyty nośnej wiaduktu, wykonanie izolacji przyczółków i uzupełnienie ubytków cegły klinkierowej. Na zrealizowanie tych prac wykonawca ma 4 miesiące. Przez wielowlotowe rondo usytuowane na tym placu przejeżdża obecnie w godzinie szczytu popołudniowego około 3200 pojazdów na godzinę. Liczba pojazdów przejeżdżających przez wiadukt nie przekracza 600 pojazdów na godzinę.

Ciekawostką jest fakt, że wiadukt został zbudowany ok. 1898 roku i ma charakter zabytkowy. Konstrukcja przęsła, skrzydła i przyległe mury oporowe od czasu budowy przetrwały praktycznie bez zmian. Całe wyposażenie wiaduktu tj. chodniki, jezdnia, balustrady zostało wykonane współcześnie.

[źródło: www.torun.pl]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama