Mój Toruń: Główna » Aktualności » W szpitalu święta pełne radości

W szpitalu święta pełne radości 

DR.CLOWN_NICKELODEON_TORUN_1

Każdego roku tysiące dzieci muszą spędzić Święta w szpitalach. Pomimo starań, trudno jest stworzyć na oddziale domową i rodzinną atmosferę. Na szczęście kanał Nickelodeon i „Fundacja Dr Clown” zorganizowały w szpitalach akcję świąteczną, która okazała się być ogromnym sukcesem. Dzięki nim ten wyjątkowy czas mógł być pełen radości nawet dla małych pacjentów walczących z ciężkimi chorobami.

Przygotowali zestawy dekoracyjne ze SpongeBobem, Dorą i Królem Julianem dla kilkunastu oddziałów pediatrycznych w całej Polsce. Dodatkowo zorganizowali spotkania, podczas których wolontariusze „Fundacji Dr Clown” umilali dzieciom czas, rozśmieszając i ozdabiając razem z nimi szpitalną przestrzeń. Wszystko po to, by przekazać najmłodszym trochę świątecznego ducha.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu przyjął clownów niosących kreskówkowe ozdoby bardzo ciepło. Ich czerwone nosy i kolorowe stroje rozweseliły najmłodszych. Dzieci same chętnie przebierały się za clownów i dekorowały szpitalne sale. Na oddziale dziecięcym stanęła duża choinka, a na jej gałązkach zawisły kolorowe ozdoby z wizerunkiem takich bohaterów jak Spongebob, Dora, Henio Dzióbek czy Król Julian. Atmosfera była niezwykle sympatyczna i ciepła.

Chcieliśmy przekazać dzieciom trochę bożonarodzeniowej atmosfery w zakręconym stylu Nickelodeonowych bohaterów. Mamy nadzieję, że dzięki SpongeBobowi, Dorze, Pingwinom z Madagaskaru i Królowi Julianowi, święta w szpitalu były odrobinę przyjemniejsze – mówi Agnieszka Krakós-Gorący z Nickelodeon.

DR.CLOWN_NICKELODEON_TORUN_2

[MT / Viacom International]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama