Mój Toruń: Główna » Aktualności » Weekend na wesoło

Weekend na wesoło 

kabareton
Kto chciałby rozpocząć andrzejkowy weekend od dużej dawki humoru, powinien w piątek zawitać na Aulę UMK, gdzie odbędzie się Toruński Festiwal Dobrego Humoru „Kabaret-On”. Do Torunia zjadą gwiazdy polskiego kabaretu:  Paranienormalni, Tomasz Jachimek, Andrzej Grabowski, Babeczki z Rodzynkiem i Kevin Aiston, który wystąpi w roli konferansjera.

Paranienormalni to jeleniogórska grupa znana między innymi z popularnego skeczu o Mariolce. Kabaret ten, w którego skład wchodzą: Igor Kwiatkowski Robert Motyka i Rafał Kadłucki, w tym roku otrzymał nagrodę Świra 2008.
Tomasz Jachimek jest „kabaretowym solistą” i choć czasami występuje gościnnie z innymi kabaretami, to głównie tworzy jednoosobowy „Jachim Presents”, znany z takich monologów jak np. „Wizyta u teściów” oraz prowadzenia wielu spotkań kabaretowych.
Festiwal swoim występem uświetni także Andrzej Grabowski. Prócz kariery „kabareciarza” zagrał też wiele ról filmowych (wystarczy choćby wymienić takie produkcje jak „Dzień Świra” czy „Pułkownik Kwiatkowski”) a także w serialu „Kiepscy”.
Na scenie zobaczymy również mniej znaną formację z Zielonej Góry – Babeczki z Rodzynkiem, którym, wśród trzech pań (Karoliny Kuras, Beaty Małeckiej i Dagmary Piątek) jest Bartosz Klauzinski. Festiwal poprowadzi, znany z programu „Europa da się lubić”, Brytyjczyk Kevin Aiston.

Kabareton Toruń

Występy zaprezentowanych kabaretów to nie jest jedyna atrakcja wieczoru. Widzowie będą mogli bowiem zapoznać się z wystawą fotografii, ukazującą historię polskiego kabaretu.
Ponadto, odbędzie się także pokaz filmu „1409 – Afera na zamku Bartenstein”. Jest to polska komedia traktująca o zamku krzyżackim, ulokowanym w tytułowym Bartenstein, do której sceny kręcono w ruinach (polskiego!) Zamku Dybowskiego, znajdującego się w Toruniu.
Swój udział w imprezie będą mieli także studenci wydziału sztuk pięknych UMK, którzy przedstawią pokaz grafik i rysunków pt. „Pół żartem, pół serio”.

Festiwal rozpocznie się w piątek 28 listopada o godzinie 18.00 na auli UMK przy ulicy Gagarina. Całość potrwa aż sześć godzin. Wejściówki, których koszt to 50 zł i 35 ulgowy przed imprezą oraz odpowiednio 60 zł i 40 zł w dniu imprezy, można nabyć na auli UMK, w Domu Studenckim nr 9 oraz w Empiku na Starym Mieście.

[Kamil Zagrabski]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama