Mój Toruń: Główna » Aktualności » Wielkanoc aktywnie czy w klubie?

Wielkanoc aktywnie czy w klubie? 

plac zabaw
Chociaż dla wielu święta to okres błogiego odpoczynku, podczas którego największym wysiłkiem jest zjedzenie posiłku lub odwiedziny u rodziny i znajomych, to jednak nie brak i takich, którzy ten czas pragną spędzić w mniej tradycyjny sposób. Pomysłów może być wiele, my wybraliśmy dwa, które sprawią, że te święta będą inne niż zazwyczaj – to Wielkanoc dla aktywnych oraz dla lubiących odrobinę rozrywki w dobrym wydaniu.

 

Już pierwsze dni wiosny sprawiły, że Barbarka znów zaczęła tętnić życiem. Dosłownie oblegane są place zabaw, próżno szukać wolnych miejsc na ławkach, a w kolejce do koni, które są nową atrakcją, można spędzić dobre kilkadziesiąt minut. Tłok i brak wolnych miejsc parkingowych (w jedną z pierwszych prawdziwie słonecznych niedziel – 5 kwietnia sznur samochodów rozpoczynał się już na kilkaset metrów przed parkingiem) nie zniechęca Torunian, spragnionych świeżego powietrza.

 
Pierwsze promienie słońca przyciągnęły na Barbarkę prawdziwe tłumy. Jeśli pogoda dopisze również w tę niedzielę, można liczyć, że święta w tym miejscu spędzi wielu Torunian

To ich właśnie ucieszyć powinna możliwość spędzenia Wielkanocy na łonie natury. W niedziele rodzice będą więc mogli zabrać swoje pociechy na organizowane przez Szkołę Leśną zabawy plastyczne. Odbędą się one w godzinach od 12.00 do 15.00, a ich koszt to jedyna złotówka. Drugiego dnia świąt dzieci będą mogły wziąć udział w grze terenowej “W poszukiwaniu Zajączka”. Atrakcyjne ceny mają zachęcić do skorzystania z parku linowego. W czasie świąt pokonanie serii nadziemnych przeszkód będzie nas kosztowało o połowę mniej niż zazwyczaj.

Amatorzy tańca powinni za to wybrać się do klubu “eNeRde”. Przygotowano tam taneczną “Wielką Noc”, podczas której bawić nas będą MC glennSKi i Ojciec Karol. Pierwszy z nich wywodzi się z sopockiego Sfinksa – prawdziwej świątyni fanów “clubingu” w Polsce. W latach 90. Związany z grupą Blenders, następnie rozpoczął karierę solową. Grał m.in. z Mikołajem Trzaską, Leszkiem Możdżerem, Kayah, Jacknife Lee, Liroyem, Michałem Urbaniakiem, Reni Jusis, Grzegorzem Skawińskim.
Ojciec Karol jest natomiast częścią grupy BreakDaFunk. Znany z miksowania takich gatunków jak old school hip hop, heavy funk czy break beat. Gościnnie usłyszeć go można również w trip-hopowym składzie Letko. Impreza rozpoczyna się o godzinie 20.00.

Jeśli jednak ktoś wolałby ograniczyć się do spaceru po świątecznym śniadaniu, to może wybrać się na tegoroczną inaugurację pracy fontanny przy pl. Rapackiego, która odbędzie się o godzinie 10.00.

[Kamil Zagrabski]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama