Mój Toruń: Główna » Aktualności » Wielkanocny Jarmark

Wielkanocny Jarmark 

Od jutra (15.03) rusza w Toruniu kolejny Jarmark Wielkanocny. Organizatorzy kiermaszu – Targi Toruńskie – spodziewają się, że tegoroczny jarmark będzie dużym sukcesem frekwencyjnym i zapraszają kupujących na ulicę Mostową. Lokalizacja ta sprawdziła się już podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dogodne położenie straganów, blisko tak licznie uczęszczanej ulicy Szerokiej, sprawiło, że w tym roku chęć ustawienia swoich kramów na Mostowej zadeklarowało ponad czterdziestu handlowców, prawie dziesięciu czeka ze swoimi ofertami w kolejce.

Na jarmarku królować będzie rękodzieło – wyroby z drewna, kamienia, skóry. Nie zabraknie stoisk z biżuterią, ceramiką, szkłem artystycznym. Jarmark stanie się doskonałą okazją do świątecznych zakupów – prezentów i ozdób. Organizatorzy przygotowali ponadto konkurs dla mieszkańców Torunia na najładniejszy wielkanocny stroik. Jarmark potrwa do 22 marca i będzie czynny codziennie od 10.00 do 19.00.

Ostatniego dnia jarmarku – w Wielką Sobotę – o godzinie 13 wśród kramów odbędzie się uroczystość poświęcenia wielkanocnych pokarmów. Do udziału w tym świątecznym spotkaniu zapraszani są wszyscy torunianie. Gospodarzem plenerowej święconki będzie prezydent Torunia Michał Zaleski, który złoży torunianom i ich gościom świąteczne życzenia. Przyniesione przez torunian pokarmy poświęci natomiast ks. bp Andrzej Suski.

[źródło: www.torun.pl]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama