Mój Toruń: Główna » Aktualności » Wielki Finał w Arenie Głównej!

Wielki Finał w Arenie Głównej! 

[Foto: Budowlani Toruń]

KT7 CNC Budowlani Toruń mają szansę na historyczny wynik! W najbliższy weekend staną przed ogromną szansą, jaką jest zwycięstwo w rozgrywkach I ligi piłki siatkowej kobiet.

Przede wszystkim, torunianki wygrały jeden mecz w Łodzi, co daje duży spokój psychiczny. Poza tym, oba finałowe mecze odbędą się w hali głównej Areny Toruń, a co warto zaznaczyć, w tej – Budowlani jeszcze nie przegrali! Zarówno siatkarki, jak i organizatorzy mocno przygotowują się do najważniejszego dwumeczu w sezonie. Warto przypomnieć, że to ostatnie mecze w tych rozgrywkach w grodzie Kopernika, dlatego warto wybrać się do Areny Toruń, by kibicować ostatniej toruńskiej drużynie, która jeszcze gra o „coś” w hali.

- Fakt, iż przed nami dwa kluczowe mecze w tych rozgrywkach, chcemy aby to było święto siatkówki, ale także sportu w Toruniu. Zapraszamy absolutnie wszystkich kibiców, wszystkich toruńskich drużyn. Tylko RAZEM możemy osiągnąć znakomity wynik. Mamy przygotowanych wiele niespodzianek dla kibiców. Ale o nich będziemy informować na bieżąco na naszym profilu na Facebooku. – mówi Radosław Zieliński, Volley Toruń. S.A.

Jak podkreśla Zieliński, w przygotowaniach do finału pomagają również inne toruńskie zespoły.
– To prawda, współpraca pomiędzy klubami w Toruniu układa się bardzo dobrze. W końcu po raz pierwszy od kilku dobrych lat możemy powiedzieć, że jesteśmy zjednoczeni i jesteśmy razem. Swoją pomoc deklarują zarówno Twarde Pierniki, jak i FC Toruń. Myślę, że to bardzo dobry krok w rozwoju toruńskiego sportu. – dodaje Zieliński.

Szerokim echem w całej Polsce odbiła się akcja toruńskiego i łódzkiego klubu. Oba zespoły postanowiły zaprotestować i w pierwszych piłkach pierwszego meczu finałowego, jedynie przebijać piłkę na drugą stronę.

- Chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że w przypadku takiego traktowania nas przez PZPS i PLPS już za chwilę I liga piłki siatkowej będzie amatorska. Ideą sportu jest walka o najwyższe cele. A praktycznie my nadal nie wiemy o co gramy. Dlatego apelujemy do kibiców, którzy przyjdą na weekendowe mecze. Zabierzcie ze sobą kartki z napisem #OtwórzcieLigi – oby nasz głos został usłyszany na najwyższym szczeblu władz! – kończy Radosław Zieliński

Zarówno sobotni, jak i niedzielny mecz rozpocznie się o godzinie 18.00 w Hali Głównej, Areny Toruń przy ul. Gen. J.Bema 73-89. To ostatnia szansa w tym sezonie, aby obejrzeć w akcji toruńskie siatkarki. Ceny biletów na Wielki Finał zostają na tym samym poziomie. Bilet normalny – 10 zł, Bilet ulgowy – 5 zł. Po prostu musisz tam być! Razem walczymy o MISTRZOSTWO I LIGI!

[Budowlani Torun / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama