Mój Toruń: Główna » Aktualności » Wirus w Zespole Szkół nr 5 – 300 osób chorych.

Wirus w Zespole Szkół nr 5 – 300 osób chorych. 

[kurhan - sxc]

W czwartek (3.09.2013) dyrekcja ZS nr 5 poinformowała Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Toruniu o tym, że spora część uczniów (prawie 300 osób) wykazuje objawy chorobowe: wymioty i lekką biegunkę. Pracownicy stacji niezwłocznie podjęli działania. Pobrane zostały próby jedzeniowe ze stołówki, próbki wody z basenu i wymazy od chorych. 

Dzisiaj rano prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się z dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Hanną Wolską i uzyskał szczegółową informację na temat prowadzonych działań. Na chwilę obecną nie ma żadnych, nawet najmniejszych przesłanek, że przyczyną zachorowań mogło być zatrucie.

W związku z dużą liczbą zachorowań szkoła dzisiaj (4.10.) jest zamknięta. Wszystko jednak wskazuje na to, że przyczyną absencji niemal 50% uczniów Zespołu Szkół nr 5 przy ul. Wyszyńskiego był norowirus.

Norowirusy to grupa wirusów, które są najczęstszą przyczyną nieżytu żołądka i jelit. Norowirusem można zarazić się o każdej porze roku przez kontakt z zarażoną osobą, przez kontakt z powierzchniami lub przedmiotami skażonymi wirusem lub poprzez spożycie skażonej wody lub skażonych potraw.

W poniedziałek uczniowie będą mogli powrócić do zajęć dydaktycznych.

[Urząd Miasta / MT]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama