Mój Toruń: Główna » Aktualności » “Włącz się” w Skyway

“Włącz się” w Skyway 

włącz się w Skyway Toruń
Już za trzy dni, w czwartek 26 sierpnia startuje druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Światła Skyway. W tym roku organizatorzy postanowili utworzyć specjalną platformę dla torunian, dzięki której będą mogli twórczo włączyć się w festiwal. Będzie nią konkurs „Włącz się”, w ramach którego każdy z mieszkańców miasta będzie mógł stworzyć swoją instalację świetlną.


Konkurs „Włącz się” ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich mieszkańców miasta Torunia. Startuje razem z festiwalem Skyway i potrwa do 31 sierpnia 2010. Wyniki poznamy 7 września.

Aby jak najbardziej ułatwić zgłaszanie prac, stworzona została specjalna strona internetowawww.skyway.art.pl/wlaczsie. Jak mówi regulamin: „Pracę konkursową stanowi udokumentowana instalacja świetlna”. Cóż to znaczy? Przez „Instalację Świetlną” organizatorzy rozumieją „każde zaaranżowanie przestrzeni fasady, okien, drzwi, dachu budynku, lub terenu wokół budynku, z użyciem elementów emitujących światło”. To bardzo fachowe określenia.

Mówiąc prościej chodzi o to, by rozświetlić swój dom czy mieszkanie lub ogródek w ciekawy sposób. A to zmienić kolor szyb w mieszkaniu barwną folią, a to ułożyć wymyślny kształt z lampek choinkowych, albo nieszablonowo oświetlić elementy domu.

Aby zgłoszenie do konkursu było pełne, trzeba do niego dołączyć dokumentację fotograficzną „instalacji” w formie zdjęć lub filmu wideo o maksymalnej długości 90 sekund. No i oczywiście — wypełniony formularz zgłoszeniowy. Każdy uczestnik może dokonać maksymalnie jednego zgłoszenia.

Komisja konkursowa wybierze autorów 10 najciekawszych realizacji, kierując się następującymi kryteriami: zgodnością z ideą festiwalu, wpasowaniem się w motyw przewodni festiwalu „taniec grawitacji” oraz nieszablonowym podejściem do tematu. Laureat pierwszego miejsca otrzyma nagrodę w postaci zaproszenia do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji Skyway jako jeden z artystów i możliwości realizacji własnej instalacji podczas tego festiwalu. Pozostali laureaci konkursu otrzymają upominki od Toruń 2016.

 

[MT]
[www.t16.eu]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama