Mój Toruń: Główna » Aktualności » Wskaż lokalizację dla stojaka rowerowego

Wskaż lokalizację dla stojaka rowerowego 

[Foto: MZD Toruń]

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zachęca mieszkańców i instytucje do zgłaszania propozycji lokalizacji dla stojaków rowerowych na terenie Torunia. Każdy wniosek zostanie dokładnie przeanalizowany i w przypadku spełnienia wszystkich kryteriów formalnych stojak zostanie postawiony w zaproponowanym miejscu. Rozpoczęcie montażu stojaków planowane jest w lipcu 2016 r.

Aby propozycja została zaakceptowana lokalizacja musi spełniać następujące warunki: grunt na którym ma zostać postawiony stojak winien znajdować się w pasie drogowym a jego zamontowanie nie powinno ograniczać ruchu pieszego i kołowego. Stojaki będą mogły być także montowane przy obiektach użyteczności publicznej na terenach należących do Gminy Miasta Toruń.

Zgłoszenia prosimy wysyłać pod adres mzd@mzd.torun.pl do dnia 31 maja br. w tytule wpisując stojak rowerowy. Zgłoszenie winno zawierać informację o lokalizacji, pożądaną liczbę stojaków oraz wszystkie inne szczegóły pozwalające na prawidłową ocenę wniosku na przykład załącznik mapowy. W zgłoszeniu można podać także numer telefonu kontaktowego, który może być przydatny przy ustalaniu wraz z wnioskodawcą ostatecznej lokalizacji dla stojaka.

stojak-ocynkowany
stojak-okragly
stojak-stylowy

Stojaki montowane przez MZD pozwalają na wygodne oparcie oraz bezpieczne przypięcie roweru o ramę i koło. Do każdego stojaka można przypiąć 2 rowery. Wykorzystywane są trzy modele stojaków: stylowy malowany na kolor czarny, który jest montowany na terenie Starego Miasta oraz Bydgoskiego Przedmieścia, klasyczny ocynkowany w kształcie odwróconej litery U montowany na pozostałym obszarze miasta i w kształcie okręgu, który mocowany jest do słupków czy znaków drogowych.

Od roku 2009 w ramach realizacji Programu rozwoju komunikacji rowerowej zamontowano 1001 stojaki, które mogą służyć za parking dla 2002 rowerów. Nie są to jedyne stojaki rowerowe na terenie Torunia. We własnym zakresie parkingi dla rowerów tworzą zakłady pracy, uczelnie czy sklepy.

[MZD Toruń / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama