Mój Toruń: Główna » Aktualności » Wybory Miss UMK

Wybory Miss UMK 

Miss UMK

ylko do 29 stycznia mają czas najpiękniejsze studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na zgłoszenie się do castingu na Miss UMK. Co należy zrobić? Wystarczy wejść na stronę www.miss.umk.pl, pograć formularz aplikacyjny oraz być w posiadaniu dwóch zdjęć (swojej sylwetki i profilu), które wraz z formularzem trzeba dostarczyć do siedziby Samorządu Studenckiego do dnia rozpoczęcia castingu.

Odbędzie się on w najbliższy piątek na Auli UMK. Choć termin nie jest szczególnie korzystny, biorąc pod uwagę szalejącą w tym okresie sesję, to można się spodziewać, że kandydatek nie zabraknie.

Dla laureatek styczniowego konkursu będzie to dopiero początek przygody. Czeka je bowiem udział w wyborach studenckiej Miss Polski. Warto wspomnieć, że studentki toruńskiej uczelni odnosiły już sukcesy na tym polu. W 2007 roku tytuł studenckiej Miss zdobyła bowiem Weronika Ostrowska. Rok później II miejsce zajęła Magda Romejko, studentka pedagogiki.

Toruńskiemu konkursowi dodatkowego prestiżu dodaje fakt, że posiada on rangę równą lokalnym wyborom najpiękniejszych Polek. Miss UMK będzie więc reprezentować nasze miasto od razu w ćwierćfinale konkursu o tytuł Miss Polski.

Co więcej, na laureatki czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wśród nich są kursy nauki języków obcych, wycieczka oraz sprzęt elektroniczny.

Najważniejsza jest jednak sama atmosfera konkursu. Rywalizacja o miano najpiękniejszej na uczelni dostarcza kandydatkom wielu niezapomnianych wrażeń i ogromnych emocji. Gorączkowe przygotowania, układanie fryzury, robienie makijażu, słuchanie dziesiątek rad dotyczących postawy ciała czy uśmiechu – to z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich kandydatek. Taki konkurs to również doskonała szkoła autoprezentacji. Nie od dziś wiadomo, że często przedstawienie siebie w korzystnym świetle i zjednanie sympatii jurorów jest, obok urody, kluczem do sukcesu.

Te dziewczyny, którym uda się przebrnąć przez uniwersyteckie eliminacje, mają szansę zaistnieć w świecie mody, reklamy i biznesu, a już z pewnością nawiązać cenne znajomości. Dla pozostałych będzie to ważne doświadczenie, nauka radzenia sobie ze stresem oraz praktyczny kurs odnajdywania w sobie mocnych stron, których na co dzień się nie dostrzega.

Prócz głównej atrakcji, jaką będą niewątpliwie wybory Miss, na publiczność zgromadzoną w Auli UMK czekają również koncerty i występy kabaretowe. Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczna edycja konkursu ma być jeszcze bardziej atrakcyjna, niż poprzednie.

[Kamil Zagrabski]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama