Mój Toruń: Główna » Aktualności » Wystarczy chcieć

Wystarczy chcieć 

dzieci dzieciom
O tym, że pomagać każdy może, przekonują najmłodsi Torunianie. Od niedawna bowiem, w kilku punktach miasta nabyć można niecodzienną płytę z kolędami. Jest ona czymś więcej, niż kolejną wersją bożonarodzeniowych pieśni, ponieważ ponad dwadzieścia znajdujących się na krążku utworów wykonanych zostało przez dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Co więcej, dochód ze sprzedaży płyty przeznaczony zostanie na pomoc Dziecięcemu Hospicjum “Nadzieja” – jedynej tego typu placówce w Toruniu.


Hospicjum “Nadzieja” działa w Toruniu od 2002 roku a jego celem jest zapewnienie chorym dzieciom najlepszej możliwej opieki lekarzy, pielęgniarek, ale także pedagogów czy ludzi, którzy wesprą najmłodszych i pomogą stworzyć wokół nich atmosferę ciepła i bezpieczeństwa. Do spełnienia tych priorytetów niezbędne jest jednak pozyskanie środków finansowych. W tym celu właśnie, nagrano krążek z kolędami zatytułowany “Dzieci dzieciom”.
Wydanie takiej płyty nie trwa jednak kilku tygodni. Dzieci musiały więc cały rok wytrwale uczestniczyć w próbach i nagraniach, aby uzyskać efekt, który możemy usłyszeć na płycie. Sprzedaż tych wyjątkowych darów serca rozpoczęła się w pierwszej połowie listopada i potrwa aż do wyczerpania całego nakładu. Gdzie można nabyć krążki?
W Przedszkolu nr 5 (ul. Dekerta 27/35), Przedszkolu nr 6 (ul. Szosa Chełmińska 130), w Expo Andre (ul. Prosta 19/7) lub kontaktując się z paniami: Renatą Rybacką (tel. 0 605 424 588), Sylwią Orleańczyk i Martą Anuszkiewicz (tel. 608 767 392).
Koszt jednej płyty to tylko 10 zł. Ta niewielka suma, pomnożona jednak przez ilość ludzi “dobrego serca” w Toruniu, może bardzo wspomóc hospicjum.

Toruń

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem mediów, bez których pewnie cała akcja nie miała by racji bytu. W jego promocję zaangażowały się m.in.: TVP Bydgoszcz, Telewizja Kablowa Toruń, Radio Eska, Radio Vox FM czy Nowości Toruń. Jak więc widać, są to media cieszące się największą popularnością w regionie. Jest to o tyle istotne, że tego typu akcje charytatywne, bez odpowiedniego rozgłosu, z pewnością nie przyniosłyby oczekiwanych efektów.

Płyta “Dzieci dzieciom” to nie tylko wsparcie finansowe dla hospicjum. To także, a może przede wszystkim, znak, że “mali artyści” pamiętają o swoich rówieśnikach i chcą im pomagać. To również dowód na to, że każdy może przyczynić się do uśmiechu na twarzy dziecka, niezależnie od tego, czy dysponuje “grubym” portfelem, czy jedynie zapałem do pracy i chęcią pomocy. Cała akcja jest więc urzeczywistnieniem utartego powiedzenia “Wystarczy chcieć”. Kolejny krok należy do nas, dorosłych, a jest nim zakupienie chociaż jednego egzemplarza tego wyjątkowego krążka dobrej woli.

[Kamil Zagrabski]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama