Mój Toruń: Główna » Aktualności » XI Zjazd Krystyn i Bożen w Toruniu

XI Zjazd Krystyn i Bożen w Toruniu 

zlot kobiet

13 marca imieniny obchodzą Krystyny i Bożeny. W tym roku postanowiły świętować w Toruniu. 12-13 marca do naszego miasta przybędzie z całej Polski kilkaset pań o tych popularnych imionach. Spotkają się w Centrum Targowym Park i zwiedzą toruńską starówkę.

To już XI Ogólnopolski Zjazd Krystyn i Bożen w Polsce. Panie świętowały już w Katowicach, Sopocie, Krakowie, Kielcach, Ciechocinku, Wrocławiu, Opolu , Łodzi ,Poznaniu i Zakopanem.

Do najbardziej znanych uczestniczek tych spotkań należą: Krystyna Bochenek, Krystyna Czubówna, Krystyna Giżowska, Krystyna Janda, Krystyna Kofta, Krystyna Kołodziejczyk, Krystyna Prońko, Krystyna Sienkiewicz, Krystyna Tkacz, Krystyna (Wanda) Warska.

Jak mówią solenizantki – inicjatywa aktywnego świętowania imienin wraz z innymi kobietami noszącymi to samo imię to nie tylko możliwość wzajemnego poznania się i zabawy. To także znakomita promocja osiągnięć zawodowych kobiet.

Każdy zjazd gromadzi kilkaset imienniczek z całej Polski. W Toruniu jest spodziewanych ponad 500 pań. Ich zjazd rozpocznie się oficjalnie 12 marca o godz.17.00 w Centrum Targowym PARK przy ul. Bydgoskiej. Tam zaplanowano do późnego wieczora bogaty program kulturalny. W dniu następnym solenizantki spotkają się o godz.9.00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika i ruszą z przewodnikami zwiedzać miasto. O godz.12.00 spotkają się z przedstawicielami władz miasta. Na cześć Krystyn i Bożen strzelą na wiwat członkowie toruńskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Impreza zakończy się około godz.14.30.

Mając na względzie walory przedsięwzięcia dla turystycznego promowania Torunia, miasto wsparło zjazd kwotą 23 tys. zł, która pokryje m.in. koszt wynajęcia przewodników po Toruniu i materiały promocyjne przekazane uczestniczkom.

Szczegółowy program zjazdu znajdziesz tutaj

 

[źródło: www.torun.pl]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama