Mój Toruń: Główna » Aktualności » XXII edycja Forum Gospodarczego

XXII edycja Forum Gospodarczego 

welconomy forum in torun

Welconomy Forum in Torun

XXII edycja Forum Gospodarczego – już 2 – 3 marca 2015!– „Integracja i Współpraca – Innowacyjność” to temat przewodni Welconomy Forum in Torun (XXII edycji Forum Gospodarczego), które odbędzie się w dniach 2-3 marca 2015 r. w Toruniu. 

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia jednej z największych imprez ekonomiczno- gospodarczych w Polsce – Welconomy Forum in Torun.

Tegoroczna edycja Welconomy Forum in Torun rozpocznie się każdego dnia Sesją Plenarną, podczas której dyskutować będziemy na temat innowacyjności w gospodarce. Sesje poprowadzą prof. Jerzy Buzek i Prelegentami będą prezesi największych spółek w kraju. O komentarz poprosiliśmy znanych polityków oraz redaktorów naczelnych największych mediów. Wśród zaproszonych gości wymienić można m.in. Ryszarda Czarneckiego (Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego), Jerzego Wenderlicha (Wicemarszałek Sejmu RP), Olgierda Dziekońskiego (Minister w Kancelarii Prezydenta RP), Andrzeja Halickiego (Minister Administracji i Cyfryzacji), Marka Sawickiego (Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Polskiej), Władysława Kosiniaka – Kamysza (Minister Pracy i Polityki Społecznej), Cezarego Grabarczyka (Minister Sprawiedliwości), Izabelę Leszczynę (sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów), Iwonę Wendel (podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju), Włodzimierza Ducha (podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego), Janusza Steinhoffa (Wicepremier RP w latach 2000 – 2001), Romana Jagielińskiego (Wicepremier RP w latach 1995 – 1997 ) Janusza Tomaszewskiego (Wicepremier RP w latach 1997 – 1999) – W ubiegłym roku skupiliśmy się na relacjach lokalnych i międzynarodowych z naciskiem na ich kontekst ekonomiczny. Teraz głównym bohaterem będzie innowacyjność – mówi Jacek Janiszewski Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatora wydarzenia. Forum odbędzie się w dniach 2-3 marca w Toruniu.

- Stoimy obecnie w obliczu bardzo ważnych decyzji gospodarczych i najwyższy czas na rozpoczęcie konstruktywnej dyskusji na temat przyszłości Polski i Europy. Musimy zacząć wspólnie wypracowywać nowe rozwiązania. Z jednej strony mamy trwającą od kilku lat recesję w gospodarce, z drugiej strony musimy podjąć wiążące decyzje w sprawie wejścia do strefy euro, czy nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020. Wszystkie te tematy mają wielkie znaczenie dla przyszłości naszej gospodarki – mówi Jacek Janiszewski, Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatora

W ciągu dwóch dni Forum odbędzie się kilkadziesiąt paneli tematycznych. Konferencja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych współpracą gospodarczą z naszym krajem oraz zakupem polskich towarów i usług.

Forum daje możliwość nawiązania nowych kontaktów, co może zaowocować podpisywaniem w przyszłości nowych kontraktów handlowych.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy specjalistów, którzy służyć mogą swoją wiedzą i doświadczeniem z następujących instytucji: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Związek Banków Polskich, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, przedstawiciele zagranicznych ambasad w Polsce oraz eksperci z kancelarii prawnych.

Wśród firm uczestniczących wymienić należy m.in. KGHM Polska Miedź S.A., Jeronimo Martins Polska, Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A., PGE S.A., Budimex S.A., Kapsch Telematic Services, EXATEL S.A., Krajowa Spółka Cukrowa S.A., Kulczyk Investments.

- Podczas tegorocznego spotkania będziemy się przede wszystkim koncentrować na innowacyjności w polskiej gospodarce. Takim przykładem są m.in.: firma Jeronimo Martins Polska, która współpracuje obecnie z ponad 500 polskimi producentami i popularyzuje nasze produkty w Portugalii, Kapsch Telematic Services – austriacka firma, która dokonując transferu technologii i wiedzy wdrożyła skutecznie w Polsce system poboru opłat drogowych viaTOLL, czy wreszcie KGHM, która z powodzeniem realizuje inwestycje na całym świecie – mówi Jacek Janiszewski.

Organizatorem Welconomy Forum in Torun jest Stowarzyszenie Integracja i Współpraca. Współgospodarzami są: Województwo Kujawsko – Pomorskie oraz Gmina Miasta Toruń Forum Gospodarcze w Toruniu to jeden z największych kongresów gospodarczych w Polsce, miejsce dialogu o kształcie polskiej gospodarki w zglobalizowanym świecie. Podczas konferencji i paneli poruszane są aktualne problemy Polski i Europy, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki Partnerstwa Wschodniego. Co roku w Forum uczestniczy około 2000 osób, a wśród nich najważniejsze postaci ze świata polityki, biznesu, nauki, z kraju i zagranicy. Podczas dwóch dni obrad odbywają się liczne panele tematyczne, spotkania biznesowe, bankiety, imprezy towarzyszące, w tym wydarzenia kulturalne.

[MT/AM ART-MEDIA AGENCJA PR]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama