Mój Toruń: Główna » Aktualności » Z podwórka na stadion

Z podwórka na stadion 

Z podwórka na stadion

Reprezentantki województwa kujawsko-pomorskiego świetnym występem podczas IV obozu półfinałowego w Kluczborku zapewniły sobie awans do Wielkiego Finału X Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Tym samym młode piłkarki są coraz bliżej szansy na zdobycie Pucharu Tymbarku i tytułu Mistrzów Polski U-10, a także wyjazdu na San Siro – stadion najsławniejszych włoskich klubów: AC Milanu i Interu Mediolan.

Dzięki bardzo dobrej grze i ogromniej woli zwycięstwa, młode zawodniczki z województwa kujawsko-pomorskiego, zajęły II miejsce na podium rozgrywek półfinałowych, zapewniając sobie awans do Wielkiego Finału. W trakcie rozgrywek zdobyły 10 punktów, przy bilansie bramkowym 11-15. Trener drużyny dziewcząt – Marcin Kozłowski był dumny z postawy swoich podopiecznych: Jesteśmy szczęśliwi z naszego wyniku na obozie, ponieważ w ciągu 10 lat trwania Turnieju drużyna z kujawsko-pomorskiego po raz pierwszy zakwalifikowała się do Wielkiego Finału. Niestety chłopcom, którzy reprezentowali w półfinałach województwo kujawsko-pomorskie, nie udało się powtórzyć osiągnięcia swoich koleżanek i zakwalifikować do dalszego etapu rozgrywek.

Jak powiedział trener Marcin Kozłowski: Wynik Wielkiego Finału i miejsce, które możemy zająć uzależnione jest w dużej mierze od składu grupy, w której będziemy grać we wrześniu. 4 tygodnie, które pozostały do Wielkiego Finału poświęcimy na treningi i poprawę gry obronnej. Grę młodych piłkarzy z uwagą obserwowali Stefan Majewski – trener reprezentacji Polski U-23, oraz Marcin Dorna – trener reprezentacji Polski U-16, którzy tworzą Sztab Szkoleniowy Turnieju, odpowiedzialny za szkolenie młodych piłkarzy i wyłanianie największych piłkarskich talentów.

Uczestnicy obozów szkoleniowych, oprócz rozegrania meczów półfinałowych, wzięli udział w profesjonalnych treningach, prowadzonych przez członków Sztabu Szkoleniowego. Na dzieci czekały również inne atrakcje, jak zwiedzanie Parku Dinozaurów, gry terenowe oraz liczne konkursy. Wszystkie zespoły, biorące udział w obozie półfinałowym, otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, natomiast dzieci dostały nagrody przygotowane przez organizatora i sponsora Turnieju.

Przed drużyną z kujawsko-pomorskiego czas wzmożonych treningów, bowiem do Wielkiego Finału pozostały już tylko 4 tygodnie. Młode piłkarki zmierzą się podczas niego z rywalkami z innych województw, wyłonionymi podczas pozostałych rund półfinałów. Do walki o cenne trofeum – Puchar Tymbarku, oraz tytuł Mistrzów Polski U-10 stanie 8 najlepszych drużyn chłopców i 8 najlepszych drużyn dziewczynek. Wolę zwycięstwa podsyca także perspektywa wyjazdu do Mediolanu, na stadion najsławniejszych włoskich drużyn: AC Milanu i Interu Mediolan – San Siro.

Zwycięscy Turnieju będą mogli nie tylko poznać ten osławiony stadion, ale także z jego trybun obejrzą mecz jednej z dwóch występujących na nim drużyn oraz rozegrają mecz ze swoimi włoskimi rówieśnikami. Obowiązkowym punktem wyjazdu będzie także zwiedzenie muzeum obu klubów oraz spacer z przewodnikiem po Mediolanie.

Wyniki IV obozu półfinałowego w Kluczborku:

Chłopcy:

I miejsce – reprezentacja województwa pomorskie

II miejsce – reprezentacja województwa zachodniopomorskie

III miejsce – reprezentacja województwa kujawsko-pomorskie

IV miejsce – reprezentacja województwa wielkopolskie

Dziewczynki:

I miejsce – reprezentacja województwa wielkopolskie

II miejsce – reprezentacja województwa kujawsko-pomorskie

III miejsce – reprezentacja województwa pomorskie

IV miejsce – reprezentacja województwa zachodniopomorskie

Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Partnerem Turnieju jest firma Nike, Tetra Pak, Reporter Young.

[MT]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama